REKLAMAprofi
REKLAMAbanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2021, 13:31 komentarzy 3

(Zdjęcia: 12. Brygada Zmechanizowana.)

Równie niecodzienny, co groźny był wypadek, któremu uległ dzisiaj rano, około godziny 7:30, w Łąkach Bratiańskich koło Nowego Miasta Lubawskiego mężczyzna w wieku 47 lat. 

Do szpitala przetransportował go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a jako pierwsi pomocy udzielali żołnierze, którzy akurat przemieszczali się "piętnastką" w ramach ćwiczenia DRAGON.

Na poszkodowanego mężczyznę najechała laweta, która stoczyła się z posesji na drogę krajową nr 15. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący nie zabezpieczył właściwie podczas postoju zespołu pojazdów: fiata ducato z lawetą. 

- Gdy mężczyzna wszedł na lawetę celem zabezpieczenia znajdującego się tam ładunku, zespół pojazdów zaczął staczać się na drogę - mówi asp. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Wtedy 47-latek albo spadł, albo sam zeskoczył z lawety i niestety znalazł się pod jej kołami, doznając obrażeń.

Na wypadek najechali żołnierze.

- Dowódca kolumny natychmiast zatrzymał wozy, a żołnierze przystąpili do udzielania pierwszej pomocy - relacjonuje 12. Brygada Zmechanizowana - to o tej jednostce mowa. - Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu m.in. wojskowych medyków żołnierzom udało się uratować ludzkie życie. Jak udowodnili „Błękitni”, na żołnierzy Wojska Polskiego społeczeństwo zawsze może liczyć, nawet w TAK dramatycznych sytuacjach! - dodają wojskowi.

Teraz nowomiejska komenda policji będzie wyjaśniać szczegóły tego zdarzenia. Mundurowi przyznają, że było to zdarzenie bardzo niecodzienne i jednocześnie groźne. 47-latek, chociaż nie uniknął obrażeń, może mówić o pewnym szczęściu. Auto z lawetą, staczając się, przejechało przez całą ruchliwą DK15.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: 12. Brygada Zmechanizowana.

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Xx 3 miesiąc temuocena: 75% 

  Wielki szacunek dla tych żołnierzy i lekarzy którzy akurat tam byli i pomogli temu Panu .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hhh 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Na szczescie nie wiesz co dzieje !sie w Ilawie!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obik 1 miesiąc temu

  Co takiego się dzieje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3716 sekundy