REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMAKaren
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 czerwca 2021, 07:20 komentarzy 37

(Fot. Info Iława.)

Wejście do wiaty, w przeszłości przeznaczonej na gromadzenie odpadów, gdzie dzisiaj przebywają bezdomni, zostanie decyzją ratusza trwale zamurowane, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Ma to zapobiec nieuprawnionemu zasiedlaniu tej nieruchomości. O obecności w tym miejscu bezdomnych pisała w mediach społecznościowych radna Ewa Jackowska, krytykując miasto za brak nadzoru.

- Mamy swój lokalny młyn. Zero nadzoru. Przepiękna willa przy ul. Mazurskiej,  z prawdziwym potencjałem w rękach bezdomnych. Czy będziemy świadkami kolejnego zmarnowanego miejsca? Nie mam słów, żeby opisać swój gniew - napisała w poście radna ze Starego Miasta.

Na miejscu stwierdziliśmy, że sama willa wydaje się być zabezpieczona przed dostępem osób trzecich, natomiast w pozbawionej drzwi, czy bramy wiacie obok faktycznie przebywa osoba bezdomna, są tam też nagromadzone rzeczy osobiste.

Potwierdza to ratusz.

- Budynek mieszkalny przy ul. Mazurskiej 2 jest zabezpieczony przed dostępem osób trzecich przez Iławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Kilka razy doszło do naruszenia oraz prób zniszczenia tychże zabezpieczeń, jednakże za każdym razem były one wykonywane ponownie tak, aby nikt nie mógł dostać się do wnętrza budynku - mówi kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego, Julia Bartkowska i dodaje: Sprawa przebywania w dawnej wiacie śmietnikowej osób bezdomnych była już wcześniej zgłaszana Policji. Powiadomiony został także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który ustalił tożsamość osób tam przebywających. Zobowiązały się one do opuszczenia pomieszczenia. Wejście do wiaty zostanie trwale zamurowane, aby w przyszłości nie dochodziło do jej zasiedlenia.

Przy okazji ustaliliśmy, na jakim etapie są prace związane z adaptacją willi na iławskie muzeum.

- W okresie od października 2019 roku do maja 2021 roku, na wniosek Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu,  zostały wydane następujące zalecenia i pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków: 1.) 28.10.2019 r. – zalecenia konserwatorskie dla wykonania dokumentacji konserwatorskiej budynku, 2.) 17.04.2020 r. – pozwolenie WKZ na prowadzenie badań architektonicznych budynku, 3.) 12.03.2021 r. – pozwolenie WKZ na prowadzenie badań stratygrafii nawarstwień elewacji i stolarki otworowej oraz badania na obecność dekoracji malarskich w budynku, 4.) 12.05.2021 r. – pozwolenie WKZ na prowadzenie badań archeologicznych w formie nadzoru nad pracami ziemnymi – badaniami geologicznymi w obrębie budynku i otoczenia - informuje Roman Radtke, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu.

Wszystkie prace wymienione w poniższej tabeli zostały wykonane/są realizowane, w porozumieniu i na podstawie wytycznych Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Delegatura WUOZ w Elblągu, podkreśla urząd.  

- Tabela zawiera opis działań realizowanych uporządkowanym i logicznym działaniem, w którym kolejne fazy są powiązane lub wynikają z wykonanych prac, skutkujących końcowo opracowaniem orzeczenia technicznego obiektu, jako realizacji zaleceń konserwatorskich wydanych 28.10.2019 r. Umowy były zawierane przez Wydział PIM, po zabezpieczeniu środków w budżecie gminy na dany rok - mówi Roman Radtke.

Bezdomni w wiacie przy zabytkowej willi.

Ilość zdjęć 5

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

36Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ilaw 36 3 miesiące temuocena: 86% 

  Pani Ewo prosze poruszyc sprawe budynku Kuznia Talentowwlasnosc miasto wyglad obskurna elewacja dach ETERNIT ZABYTEK

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janina 35 3 miesiące temuocena: 100% 

  Bezdomni pilnowali willę przed wandalami i tak im za to podziękowali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielony 34 3 miesiące temuocena: 75% 

  Na ul. Dąbrowskiego trawa zakwitła, można kosić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 33 3 miesiące temuocena: 56% 

  Urzędnicy i burmistrz gdyby swój drogocenny czas w pracy poświęcali na to co potrzeba, P. Ewa i inni radni nie mieliby co zgłaszać. Od dwóch lat Iława zarasta brudem, nieskoszone w lato, nieodśnieżone w zimę, niesprzatniety piasek, syf na trawnikach, nudy w kulturze, zero kasy zewnętrznej na inwestycje, jednym słowem marazm.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 32 3 miesiące temuocena: 60% 

  Bardzo dobrze, radni są od tego żeby wspierać urząd ale i też punktować jak coś spartolą. Tu nie ma co się obrażać, wypisywać chamskie komentarze. Trzeba się uderzyć w pierś i zagonić się do pracy, co by radni nie mieli czego wytknąć. Można np zweryfikować inne miejskie pustostany, bo jedno straszydło na wlocie do miasta nam wystarczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Browar 31 3 miesiące temuocena: 72% 

  Bezdomni na własne życzenie to są cwaniak lenie i obszczypłoty

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bojkot 30 3 miesiące temuocena: 20% 

  już chyba czas , żeby zBOJKOtować niektórych radnych, członków ORMO , wieloletnich aktywistów PZPR , jednocześnie członków rad nadzorczych, i radnych komuchów , którzy pobierają bezwstydnie społeczną kaskę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyrazy współczucia 29 3 miesiące temuocena: 100% 

  Ten co zwykle, cierpiący na ciężki psychiczny syndrom "ormowców" znów dziś nie zażył swych tabletek. I jak zwykle w takich przypadkach szaleje na forum w amoku. To już chyba niestety przypadek beznadziejny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 28 3 miesiące temuocena: 59% 

  Na takie chamstwo w kierunku P. Ewy nie powinno być tolerancji. Jakby się zjarał budynek jak młyn wtedy plulibyscie gdzie byli radni, gdzie był burmistrz? Zauważyłem jednak, że ratusz reaguje z chwilą zgłoszenia sprawy. Sam od siebie nic. Wiec składam radnej Jackowskiej podziękowania i życzę dużo cierpliwości do odważnych anonimowych hejterow.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 27 3 miesiące temuocena: 55% 

  Wam to nikt nie dogodzi! Każdy radny, radna która ośmieli się okazać nieporadność urzędników lub samego burmistrza jest skazana na publiczne lańsko. Zastanawiam się ile z tych komentujących zrobiło coś na rzecz miasta, ilu z tych komentujących pomogło drugiemu człowiekowi w potrzebie. Bo o P. Ewie słyszę non stop pozytwne słowa, dopóki nie odpalę strony infoilawa i poczytam anonimowe ścierwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~napoleon 26 3 miesiące temuocena: 75% 

  no to pokaż Darku co uczynił dobrego jeden z radnych /// były ormowiec /// bo to , że pobiera dietki od wielu lat , to wszyscy wiemy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~edek z fabryki kredek 25 3 miesiące temuocena: 50% 

  a co na to radni z rodowodem z ormo. zamilkli ?a co na to iławscy TW ?a co na to iławscy czerwoni ze wstydu , bo w IPN są ich dane !a co na to iławscy absolwenci wieczorowego uniwersytetu marksizmu - leninizmu ?DLACZEGO ? umorzenia dotyczą ciągle tych samych osób ????????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 24 3 miesiące temuocena: 45% 

  Jeden troll zmieniając IP jedzie po radnej, bo ośmieliła się zwrócić uwagę urzędnikom, że należy uporządkować temat zanim dojdzie do tragedii w dzielnicy domków jednorodzinnych. Zastanawiam się czy to czyni urzędnik czy sztab burmistrza zleca taki pear. Daremne trudy Panowie. Ewka właśnie za takie działania jest radną i każdy kto odrobinę ją zna wie, że można liczyć na jej wsparcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radna bezradna 23 3 miesiące temuocena: 60% 

  Pani radnej chyba się pomyliły rolę, radny powinien pomagać w zarzadaniu miastem a nie wytykać non stop błędy Burmistrzowi. Czy jej się wydaje że swoim jadem i rozchwiana osobowością z jedną sobie ludzi. Pokazała jak wiele potrafi zdziałać np z amelo, tak wiele czyli nic bo ciągły bełkot o smrodzie naprawdę nie spowoduje że on zniknie. To samo teraz. Może niech stanie przy willi i pilnuje, będzie z tego największy pożytek. Także Ewuni do dzieła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 22 3 miesiące temuocena: 38% 

  Tak, najlepiej niech spłonie jak młyn czy kiedyś magazyny. Wtedy wszyscy będą pytać, gdzie był ratusz, gdzie byli radni, gdzie byli urzędnicy. Czy to komuś pasuje czy nie, czy forma działania odpowiada czy nie, działania tej kobiety osiągają skutek. To się ostatecznie liczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 21 3 miesiące temuocena: 81% 

  Skoro taka za-radna to niech startuje na Burmistrza (...).

  Edytowany: 3 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~petycyja 20 3 miesiące temuocena: 67% 

  niech ona pisze petycyją..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radna bezradna 19 3 miesiące temuocena: 64% 

  Przydałaby się taka nauczka pani radnej tyle że byłaby to straszna krzywda dla miasta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 18 3 miesiące temuocena: 20% 

  Na mieście, już niestety, o Ewie słychać taką rzecz. Ze Adam Zyliński na głowie stawał w swej ostatniej kadencji, odnowił Iławę by wygrać wybory a co się stało - wygrał tylko znany iławianom ze Starego Miasta - Pan Kopaczewski Dawid. Natomiast Ewę sam Adam poznał w kolejce za mięsem i tam zaproponował jej start do Ratusza na radną. Bardzo szybko postawiła mu się okoniem i zmieniła barwy ale jak kameleon A przypomnijcie sobie jak po Iławie latała pewna radna pielęgniarka i powiozła się ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 17 3 miesiące temuocena: 50% 

  Pisać każdy może...Koszt restauracji Willi jej wyposażeniem muzealnym, umeblowaniem, to z lekkością 10 milionów złotych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 16 3 miesiące temuocena: 41% 

  Ewka tak trzymaj. Rób dalej swoje. Tobie nie zaszkodzi nawet sekta burmistrza. Ludzie wiedzą, że można na ciebie liczyć. Nie przejmuj się hejtem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Ania 15 3 miesiące temuocena: 76% 

  Taaa, meryroryki zero, wiedzy niewiele więcej, za to jadu cała masa. Takich przedstawicieli potrzebują mieszkańcy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 14 3 miesiące temuocena: 47% 

  Tak widzę rolę radnego. Jest problem to reaguje. Niech Pani robi to co robi, proszę nie przestawać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 13 3 miesiące temuocena: 62% 

  To wy jeszcze nie wiecie że na tym świecie nawet słońce dzięki Ewie wstaje.buahaha.poziom żenady roku sięga zenitu ale to dla niej znamienne.co ciekawe w jej klubie radnych myślą jak się jej pozbyć przed wyborami by nie szkodziła glupstwami.będzie ciekawie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~grzegorz 12 3 miesiące temuocena: 46% 

  Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie to po prostu kobieta, która nie ulega wpływom. Robi swoje i tyle. I pomaga.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 11 3 miesiące temuocena: 33% 

  A ja leżę i kwice

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 10 3 miesiące temuocena: 47% 

  Zrób chłopie tyle co ta kobieta robi dla mieszkańców, a później krytykuj. Ciągle z podziwu wyjść nie mogę, że jej się nadal chce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kurt 9 3 miesiące temuocena: 63% 

  Czyli co robi? Daj jakieś przykłady bo ich nie znam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 8 3 miesiące temuocena: 53% 

  To właśnie dzięki radnej Ewie Jackowskiej ratusz widzi swoje niedopatrzenia. W ostatnim czasie dzięki niej ławki na skwerze Żeromskiego zostały naprawione, a były w tragicznym stanie. Z tego co wiem, w sprawie ziemniaczanki sprawy tez nabrały tempa. Będzie remont.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Piotr 7 3 miesiące temuocena: 63% 

  Proszę Cię litości? Dzięki niej? Po prostu wie jaki moment wybrać na swoje uprzejmie donosze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 6 3 miesiące temuocena: 75% 

  Przecież to nieprawda...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kurt 5 3 miesiące temuocena: 47% 

  Nie odróżniać wiaty od willi to już trochę przesada...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Endrju 4 3 miesiące temuocena: 65% 

  Cała Ewa... Buahaha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Endrju 3 3 miesiące temuocena: 63% 

  Radna Ewa nie poraz pierwszy bije pianę i strzela slepakami. Mam radę: najpierw niech pani spyta panią kierownik co i jak a potem ewentualnie pisze pani do mediów i na FB bo 80 procent tych sławetnych interwencji jest bez sensu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Syriusz 2 3 miesiące temuocena: 86% 

  Ina-Ewa weź się przeloguj bi cię ego rozbije na atomy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ina 1 3 miesiące temuocena: 47% 

  do Endrju.... przynajmiej widac ze stara sie jako radna.!!!! A wy potraficie tylko torpedowac i hejtowac zaangazowanie tej Pani... Nie wstyd wam ze inni nawet palcem nie kiwna w jakiej kolwiek sprawie czekaja tylko kiedy bedzie wyplacana dieta .. ot co... i takich w wiekszosci mamy radnych ..... Glowa jednostka nie przebije tego betonu w Radzie Miejskiej.... Pani Ewo... nie zwracac uwagi na hejt i robic dalej swoje , bo zawsze troche smrodu pozostaje z kazdej sprawy ktora Pani porusza. I wtedy odzywaja sie ludzie na wszystko wiedzacy... a do chwili Pani glosu byla cisza sza... Jest takie przyslowie.... Stoknij w stol a nozyce sie same odezwa...... Tak trzymac ,.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4695 sekundy