wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2021, 14:31 komentarzy 2

(Fot. GKS Wikielec.)

Ostatnio porażka i remis, a dzisiaj wreszcie znów zwycięstwo. GKS Wikielec wciąż walczy o wyjście ze strefy spadkowej III ligi. Pomogą w tym 3 punkty, które zespół z gminy Iława wywalczył dzisiaj w meczu z RKS-em Radomsko.

33. kolejka III ligi
Wikielec, 5 czerwca

GKS Wikielec - RKS Radomsko 2:0 (0-0)

Bramki:
1:0 - Michał Jankowski (52', z rzutu karnego)
2:0 - Patryk Szczepański (74')

GKS Wikielec wciąż walczy o wyjście ze strefy spadkowej i utrzymanie się w III-ligowym gronie. Dzisiaj przed własną publicznością ekipa trenera Łukasza Suchockiego rywalizowała z RKS-em Radomsko, będącym w podobnej sytuacji. Jak sprawdził przed tym meczem klub z gminy Iława, różnice punktowe w tej części tabeli nie są duże i dzisiejsza wygrana pozwoliłaby GKS-owi przeskoczyć w tabeli zespół z Radomska.

Dzisiaj w Wikielcu drużyna gości grała w pełnym składzie zaledwie około kwadransa. Czerwoną kartkę otrzymał zawodnik RKS-u Wiktor Śmigielski i tak GKS przez większość spotkania miał liczbową przewagę. Mecz mimo to nie należał do łatwych. Dopiero w 52. minucie, strzelając z karnego, gospodarzy wyprowadził na jednobramkowe prowadzenie Michał Jankowski. Później drużyna Łukasza Suchockiego poszła za ciosem: w 74. minucie na 2:0 strzelił Patryk Szczepański, któremu asystował Tomasz Wacławski.

GKS Wikielec: Wieczerzak, Korzeniewski, Otręba, M. Jajkowski, Sz. Jajkowski, Grzybowski, Szypulski, Rosoliński, Jankowski, Wójcik, Bartkowski.

RKS Radomsko: Humerski, Winkler, Kruppa, Niedzielski, Szela, Babul, Basiuk, Machaj, Bocian, Kolasa, Śmigielski.