wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2021, 20:01 komentarzy 3

Sąsiedzi z tabeli: zajmująca 5. lokatę Granica Kętrzyn i plasujący się tuż za nią na 6. miejscu Jeziorak rywalizowali dzisiaj o punkty na ul. Sienkiewicza w Iławie. Gospodarze szukali okazji do rehabilitacji po ostatniej porażce 3:0 z Polonią Lidzbark Warmiński.

Ten cel udało się zrealizować. Jeziorak zdobył trzy gole. Z tego dwa trafienia zapisał na swoje konto Maciej Banaszek, zaledwie 18-letni zawodnik biało-niebieskich, nominalnie: obrońca.

32. kolejka forBET IV ligi
ITS Jeziorak Iława - Granica Kętrzyn 3-0 (2-0)
Iława, 5 czerwca

1:0 - Michał Kwiatkowski (33')
2:0 - Maciej Banaszek (42')
3:0 - Maciej Banaszek (50')

Zawodnicy iławskiego zespołu dzisiaj wyszli na boisko zmotywowani i głodni zwycięstwa. Tworzyli sporo okazji strzeleckich, a pierwszy na listę strzelców zespołu gospodarzy wpisał się Michał Kwiatkowski, autor gola z 33. minuty. Przed przerwą Maciej Banaszek podwyższył na 2:0, a kolejne trafienie 18-latek zapisał na swoje konto zaraz po zmianie stron, w 50. minucie. Trzy gole i trzy punkty - mecz zakończył się zwycięstwem Jezioraka Iława 3:0.

Jeziorak Iława (wyjściowa 11): Dawid Ciura, Maciej Zalewski, Jakub Słomski, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Michał Kwiatkowski, Radosław Galas, Maciej Banaszek, Szymon Świniarski, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Kacper Włodarczyk, Oskar Poniewski, Daniel Madej, Jakub Szczepański, Kacper Neumann, Jakub Stanikowski, Cezary Nowiński.

Do końca rozgrywek w tym sezonie IV ligi pozostały już tylko dwa mecze. Jeziorak zagra jeszcze wyjazdowe derby z Motorem Lubawa (11 czerwca), a sezon zakończy, podejmując u siebie Mazura Ełk (19 czerwca).