REKLAMAFit
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 czerwca 2021, 10:02 komentarzy 3
Służby ratunkowe na miejscu zdarzenia - Jezioro Pozorty.

Służby ratunkowe na miejscu zdarzenia - Jezioro Pozorty. (Fot. KPP w Iławie.)

Poznaliśmy więcej okoliczności utonięcia w Jeziorze Pozorty, do jakiego doszło w miniony długi czerwcowy weekend.

43-letni mężczyzna wypadł z roweru wodnego do wody, gdy jego znajomy próbował ręką złapać pomost. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyźni wcześniej spożywali alkohol. To nowe fakty w sprawie tragedii, jaka przed kilkoma dniami rozegrała się na Jeziorze Pozorty. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek kilka minut po godz. 9:00. 

- 43-latek wspólnie z kolegą pływał rowerem wodnym po Jeziorze Pozorty. Jak wstępnie ustalili policjanci, gdy mężczyźni opłynęli jezioro, wracając do brzegu, dopłynęli do pomostu. Kiedy znajomy 43-latka próbował złapać ręką pomost, ten wpadł do wody - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 

Przybyli na miejsce strażacy odnaleźli mężczyznę w wodzie, wyciągnęli go i podjęli akcję reanimacyjną. Do działań dołączyły jeszcze wezwane na pomoc służby medyczne. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mieszkańca powiatu pilskiego nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jego zgon.

To już drugie utonięcie w tym roku w wodach naszego powiatu. Po raz kolejny policja apeluje o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas letniego wypoczynku - chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie!

Wielu tragedii nad wodą można by uniknąć. Pamiętajmy przede wszystkim o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMALady D

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kacha 3 5 dni temuocena: 100% 

  Po alko to i pomosty wpadają do wody : )

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 2 5 dni temuocena: 60% 

  Tragedia .Ale ten język pani aspirant;" ...Kiedy znajomy 43-latka próbował złapać ręką pomost, ten wpadł do wody ..." To też smutne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jungingen 1 5 dni temuocena: 100% 

  Nie spodziewaj się za wiele po iławskiej policji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3447 sekundy