REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMABanieczka

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się prowadzić pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Tak też było wczoraj.

Oficer dyżurny iławskiej policji kilka minut po godz. 19:00 został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ulicy Kolejowej w Iławie.

- Zgłaszający dodał, że mężczyzna przewrócił się na skuterze i krwawi z ust. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce - relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Ustalili, że 35-latek, jadąc motorowerem, doprowadził do wywrócenia pojazdu. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy kierował jednośladem, mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia przetransportował 35-latka do szpitala. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.


Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju. Tylko w 2020 roku i tylko na terenie powiatu iławskiego tacy kierujący spowodowali 47 zdarzeń drogowych.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3459 sekundy