REKLAMAprofi
REKLAMASadek

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

W działaniach trwających ponad 2 godziny uczestniczyły zastępy iławskiej JRG oraz okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych - łącznie 9 samochodów ratowniczo-gaśniczych i 33 strażaków - ratowników - st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie podsumowuje poranną akcję w Mątykach.

Dzisiaj (9 czerwca) kilka minut po godzinie 8 do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Mątyki. 

- Na miejscu pożaru ustalono, że w jednym z dwóch oddzielnych mieszkań parterowego domu doszło do pożaru, a kłęby dymu wydobywały się z okien i spod konstrukcji dachu, która zaczynała się częściowo palić - mówi przedstawiciel iławskiej straży. - Najważniejszym zadaniem stało się, oprócz działań gaśniczych, przeszukiwanie pomieszczeń w celu sprawdzenia, czy nie znajdują się tam zagrożone osoby. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W trakcie działań strażacy wynieśli z budynku dwie butle z gazem oraz, na prośbę właściciela, jego dobytek z mieszkania nieobjętego pożarem, który mógł ucierpieć w wyniku prowadzonych działań gaśniczych i rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu.  

Strażakom udało się szybko opanować pożar i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia się na pozostałe części budynku, ale całkowitemu spaleniu uległo jedno z mieszkań oraz jego wyposażenie. Straty oszacowano na około 100 tysięcy złotych.


Więcej zdjęć z tego zdarzenia publikowaliśmy na portalu rano, pod tym linkiem.


KP PSP Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2475 sekundy