REKLAMAprofi
REKLAMAMedia expert
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2021, 16:42 komentarzy 1

(Fot. Kadr z nagrania.)

"Największe, cykliczne przedsięwzięcie szkoleniowe Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych tego roku", tak mówią przedstawiciele Wojska Polskiego o trwającym już w całej Polsce ćwiczeniu taktycznym DRAGON-21.

W drodze na jeden z głównych poligonów tego ćwiczenia sprzęt wojskowy transportowano koleją przez Iławę i dalej, w kierunku Olsztyna.


W Rudzienicach świadkiem tego niecodziennego transportu był w tygodniu Czytelnik, który podzielił się załączonym nagraniem. 


Można się domyślać, że to transport do Orzysza, który obok Nowej Dęby jest jednym z głównych poligonów ćwiczenia. DRAGON-21, rozpoczęty na początku tego miesiąca, potrwa do 18 czerwca. 

- Ćwiczenie odbywać się będzie na terytorium niemal całej Polski, a wojska będą działać w domenie lądowej, powietrznej, morskiej oraz w cyberprzestrzeni - podaje Wojsko Polskie. - Podczas ćwiczenia będziemy mogli obserwować spektrum działań prowadzonych na współczesnym polu walki. Zaangażowanie różnych komponentów zarówno lądowych, morskich, powietrznych, jak i wojsk specjalnych przyczyni się do sprawdzenia, ale również do udoskonalenia i weryfikacji procedur, które mają zapewnić bezpieczeństwo. 

W ćwiczeniu uczestniczy około 9 400 polskich żołnierzy i około 800 jednostek różnorodnego sprzętu wojskowego. 

Właśnie - niewielką - część tego sprzętu można było zobaczyć podczas kolejowego transportu przez nasze strony.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: Czytelnik.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~ja 1 3 dni temuocena: 100% 

    kolejny wciagajacy artykul

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3375 sekundy