REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMABanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2021, 11:25 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Teren obok leśnego parkingu przy jeziorze Silm był miejscem znalezienia pochodzących z II wojny światowej niewybuchów.

Tym razem natknięto się na pociski artyleryjskie i granat.

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały one znalezione obok parkingu leśnego przy jeziorze Silm (Kamionka). Niewybuch zabrali saperzy z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, iż obok parkingu leśnego przy jeziorze Kamionka zostały znalezione przedmioty przypominające swym wyglądem niewybuchy. 

- Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że są to pociski artyleryjskie oraz granat nasadkowy. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Do czasu zabrania przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego niewybuchy były pod nadzorem policji. Niebezpieczne znaleziska w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.


Policja przypomina!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy i nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPakersi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kamil 2 3 dni temu

    Albo jakiś poszukiwacz z magnesem

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~obiektywny 1 3 dni temuocena: 100% 

    tak same sie odkopaly i wylozyly przed lasem;)) Najprawdopodobnie poszukiwacz z wykrywaczem metalu znalazl i podrzucil....

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3133 sekundy