REKLAMAGrene
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2021, 14:00 komentarzy 4

(Fot. ZK Iława.)

11 czerwca 2021 roku na bazie Zakładu Karnego w Iławie zostało przeprowadzone ćwiczenie specjalistyczne dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie pod kryptonimem „NAPAD 2021”.

Celem ćwiczenia było zapoznanie kadry kierowniczej jednostki z procedurami obowiązującymi w Służbie Więziennej w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz doskonalenie praktycznych umiejętności kadry w przedsięwzięciach planistyczno-obronnych.

Głównym założeniem ćwiczenia było doskonalenie metodologii wypracowania decyzji Dyrektora Zakładu Karnego w Iławie oraz doskonalenie praktycznych umiejętności osób funkcyjnych w zakresie realizacji obowiązków na zajmowanym stanowisku.

Ćwiczenie przeprowadzono przy współudziale Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

W trakcie ćwiczenia zostały zweryfikowane przyjęte rozwiązania wynikające z opracowanych planów działania w procesie przygotowania do militaryzacji w zakresie możliwości wystąpienia ataku terrorystycznego, buntu osadzonych oraz alarmu chemicznego.

Tekst: mjr Arkadiusz Myc.
Zdjęcia: plut. Agnieszka Chytroń, mjr Jacek Gabiec oraz Info Iława.
Wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Michał 4 miesiąc temuocena: 50% 

  W zakładach karnych powinien być o wiele większy rygor, a rację żywieniowe i kasa która jest wywalana na pracowników zk powinna być przeznaczona dla domów dziecka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 3 miesiąc temuocena: 100% 

  nie trzeba siedzieć żeby takie rzeczy wiedzieć.Na tym portalu było że oddali kuchnie za dużą kasę dla więźniów. Oni powinni ciężko zapier..... a nie tyle ludzi do obsługi zk zatrudniać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ 2 miesiąc temuocena: 0% 

  Siedziałeś,że tak dobrze wiesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Ćwiczenia to ustawka w rzeczywistości to wyprowadzili wszystkich więźniów a nasze służby nie wiedziałby co robić....odbili by Zenka co za alimenty siedzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4369 sekundy