REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2021, 19:10 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

Niezwykłe wnętrza wieży ciśnień na osiedlu Podleśnym w Iławie stały się dzisiaj areną prezentacji prac młodych artystów, studentów magisterskiego roku dyplomowego z Instytutu Sztuk Pięknych UWM; prac z różnych dziedzin sztuki.

"ESSA!". Na wernisażu wystawy w... wieży ciśnień.

Ilość zdjęć 45

Na jednej wystawie zaprezentowano prace aż 11 osób. To Anna Czaplińska, Jan Karbowski, Agata Topolewska, Natalia Śliwińska, Wiktoria Florczak, Helena Wiszniewska, Weronika Jeziorek, Katarzyna Słabińska, Anna Stepnowska, Magdalena Boduszek i Joanna Wiktorzak. Spośród tego grona szczególne zasługi w zakresie organizacji wydarzenia miała artystka z Iławy, Agata Topolewska.

- Po raz pierwszy w tak licznym gronie, w tym miejscu, scenerii, aranżacji - mówiła, witając gości. - Dziękujemy wszystkim za wsparcie, dzięki Wam ta uroczystość mogła się odbyć. Wystawa ta jest podsumowaniem naszej twórczości, edukacji i drogi artystycznej w ciągu 5 lat. Poruszamy się w różnych kierunkach i dziedzinach, co będziecie Państwo mogli zobaczyć na wystawie. Prezentujemy fotografię, malarstwo, grafikę, rysunek, tatuaż, rzeźbę i sztuki wizualne.

To pierwszy, ale zapewne nie ostatni tego typu wernisaż w tym miejscu. Wiceburmistrz Dorota Kamińska, która wraz z radnym Dariuszem Paczkowskim wręczała artystom kwiaty i listy gratulacyjne, wyraziła nadzieję, że wernisaż otwiera nową kartę w historii wieży ciśnień na osiedlu Podleśnym, które w przyszłości ma się stać ponownie miejscem wystaw i spotkań.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~amfi 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Pomysł przedni. Wieża ciśnień jako przestrzeń artystyczna...tylko jeszcze niech miasto zadba o otoczenie wieży ( chodniki , ławeczki) , zlikwiduje obrzydliwe graffiti i mamy to !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~już po? 3 miesiąc temuocena: 100% 

  To wystawa już jest zamknięta? Po dwóch godzinach? Czy będzie można jeszcze kiedyś ją zobaczyć?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~echh 2 miesiąc temuocena: 100% 

  a myślałem, że będzie dostępna ot tak dla zwiedzających z "ulicy"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~już po? 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Z innego artykłu: cyt. "Następnie wystawa będzie dostępna do końca czerwca we wtorki i czwartki w godzinach 17 -19, po telefonicznym umówieniu się".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.461 sekundy