wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2021, 20:32 komentarzy 19

(Fot. Info Iława.)

Motor Lubawa zdecydowanie, 4:1, zwycięża w piątkowych IV-ligowych derbach powiatu iławskiego.

33. kolejka forBET IV ligi
Lubawa, 11 czerwca

Motor Lubawa - Jeziorak Iława 4:1 (2-1)

Bramki:
1:0 - Radosław Gajewski (25')
1:1 - Jakub Słomski (37')
2:1 - Cezary Sobolewski (42', z karnego)
3:1- Cezary Sobolewski (71')
4:1 - Cezary Sobolewski (76', z karnego)

Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze - w 25. minucie wynik derbowego spotkania w Lubawie otworzył, wyprowadzając Motor na prowadzenie, Radosław Gajewski. Jeziorakowi udało się wyrównać po 12 minutach, kiedy to Jakub Słomski trafił do bramki rywali. Później, po kontrowersyjnym zdaniem niektórych karnym, podyktowanym przez arbitra za chwycenie Gajewskiego za koszulkę, Motor znów prowadził. Bramkę na 2:1 dla gospodarzy zdobył z "jedenastki" Cezary Sobolewski. Ten wynik utrzymał się do przerwy.

Od początku drugiej połowy iławianie ruszyli z większym animuszem, chcąc wyrwać punkty z Lubawy. Co chwilę groźnie atakowali  bramkę gospodarzy, a w polu karnym lubawian ciągle się kotłowało i tylko dzięki świetnym interwencjom bramkarza gospodarze utrzymywali korzystny dla siebie rezultat. Niewykorzystane sytuacje, które mieli iławianie, zemściły się w 71 min., gdy Cezary Sobolewski podwyższył na 3:1. Ten sam zawodnik po 5 minutach był zdobywcą kolejnego gola z rzutu karnego. Po kolejnych straconych bramkach iławianie stracili animusz i już nie byli w stanie zawalczyć o lepszy rezultat. 4:1 dla gospodarzy, to wynik tego derbowego spotkania. Radość w Lubawie, smutek w Iławie.

Motor Lubawa: Damian Kościński, Piotr Sobótka, Szymon Zelmański, Roman Śnieżawski, Cezary Sobolewski, Mateusz Szymański, Adrian Zasuwa, Łukasz Goździejewski, Radosław Gajewski, Przemysław Józefowicz, Paweł Ewertowski. Rezerwa: Jakub Olejniczak, Dominik Rogożyński, Igor Szczepański, Damian Gerka, Adam Januszewski, Denys Diemishev, Igor Chyrzyński.

Jeziorak Iława: Kacper Włodarczyk, Maciej Zalewski, Jakub Słomski, Michał Foj, Michał Kwiatkowski, Wojciech Figurski, Radosław Galas, Maciej Banaszek, Cezary Nowiński, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Denis Staroń, Arkadiusz Kuciński, Oskar Poniewski, Jakub Szczepański, Kacper Neumann, Jakub Stanikowski, Szymon Świniarski.