REKLAMAelektrojack
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 czerwca 2021, 15:32 komentarzy 35

(Fot. Info Iława.)

Trwający na miejskiej plaży "prawdziwce" remont pomostu stał się przyczyną sporu pomiędzy inwestorem a właścicielami położonych w pobliżu, tuż za "Kormoranem", pensjonatów. 

Generujące hałas prace na "prawdziwce", gdzie trzeba korzystać z agregatów, rozpoczynają się już o godzinie 6:30. - Prosimy, aby była to przynajmniej godzina 8:00 - apeluje w imieniu trzech pensjonatów właściciel jednego z nich.

Przedsiębiorcy dziwią się, że remontu, skądinąd wyczekiwanego i potrzebnego, nie dało się przeprowadzić wcześniej. Roboty, jak dowiadujemy się w ICSTiR, mają zakończyć się do 10 lipca, a zatem już w wakacje.

- W marcu pogoda wyjątkowo nie sprzyjała, ale dlaczego nie przeprowadzono tego remontu w kwietniu, maju? Jesteśmy bardzo rozgoryczeni, że w ogóle nie wzięto pod uwagę naszej sytuacji. My już przyjmujemy gości, a plaża nie tylko jest niedostępna, ale i dobiega z niej uciążliwy hałas - mówi w imieniu właścicieli trzech pensjonatów na ulicy Chodkiewicza w Iławie jeden z nich (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Ponadto, przez takie działanie miasta na początku wakacji w Iławie będzie do dyspozycji tylko jedna miejska plaża - "dzika" - dodaje.

Jak opowiada, uciążliwości przy "prawdziwce" po raz pierwszy dały się we znaki w Boże Ciało.

- Rano obudził nas dobiegający z plaży hałas pracujących agregatów. Niestety, obudził też gości, których mieliśmy już komplet. Jako właściciele położonych tuż przy plaży pensjonatów i osoby reprezentujące lokalną branżę turystyczną byliśmy tym zaskoczeni; nikt nas wcześniej nie informował o terminie rozpoczęcia tych prac - mówi nasz rozmówca.

Potrzeba przeprowadzenia remontu wysłużonego pomostu "prawdziwki" nie jest przez przedsiębiorców kwestionowana; chodzi jedynie o termin realizacji tej inwestycji u progu wakacji i rozpoczynanie robót wcześnie rano.

- Miniony rok naprawdę dał nam w kość. Teraz, kiedy zgodnie z odgórnymi wytycznymi branża turystyczna wreszcie może działać, próbujemy odbudować nasze biznesy, podnosimy się z kolan. Niestety mamy wrażenie, że miasto nam w te kolana strzela - dodaje przedsiębiorca. 

Pensjonaty ponoszą wizerunkowe straty - niektórzy goście, niezadowoleni z przedwczesnych pobudek, dają wyraz temu niezadowoleniu w Internecie.

- Dzisiaj obiekt noclegowy turyści bardzo często wybierają na podstawie opinii internautów w takich serwisach jak booking.com - mówi właściciel turystycznego obiektu na ul. Chodkiewicza. - Kto zechce nas odwiedzić, gdy w komentarzach przeczyta, że przez hałas nie można się wyspać? Niestety, takie komentarze już były przez naszych gości publikowane.

Rozgoryczony przedsiębiorca interweniował u burmistrza Dawida Kopaczewskiego, a także u dyrektora Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Wojciecha Żmudzińskiego i pracownika ICSTiR nadzorującego remont Rafała Wilkowskiego. Jak mówi, zdaje sobie sprawę, że zgodnie z prawem roboty mogą zaczynać się nawet o godzinie 6:00, jednak ma nadzieję na dobrą wolę i chęć szukania kompromisu po drugiej stronie sporu. Jako takie kompromisowe rozwiązanie proponuje rozpoczynanie prac na "prawdziwce" najwcześniej o godzinie 8:00.

- Taką godzinę jesteśmy w stanie zaakceptować. Myślę, że nasi goście również. Do godziny 8:00 większość osób zdąży się wyspać - mówi właściciel pensjonatu.

Co na to inwestor? 

- Na "prawdziwce" nie ma źródeł prądu i gdy potrzebna jest energia, nie ma innego wyjścia: trzeba korzystać z agregatów. Już zwróciliśmy się do wykonawcy z prośbą o rozpoczynanie prac na plaży nie wcześniej niż o godzinie 8:00 i taką prośbę ponowimy. Jednak polecenia o takiej treści nie możemy wydać, gdyż przedsiębiorca remontujący pomost ma prawo rozpocząć prace wcześnie rano. Jest też w interesie mieszkańców, aby ten remont zakończył się jak najszybciej tak, aby plaża i pomost były dostępne jak najdłużej w czasie wakacji - skomentował Rafał Wilkowski z ICSTiR. - Niestety, remont ruszył z opóźnieniem przez obsunięcia z powodów proceduralnych; trzeba było poprawić dokumentację projektową i rozpisać przetarg - wyjaśnia.

Przedstawiciel ICSTiR zwraca jeszcze uwagę, że miejska inwestycja nie jest jedynym przedsięwzięciem realizowanym teraz w tej części miasta. Na ulicy Chodkiewicza trwa jeszcze budowa "Kormorana" (to inwestycja prywatna), jest też realizowana budowa schodów w Porcie Iława. Na pocieszenie Rafał Wilkowski dodaje, że po położeniu legarów pomostu, co zostanie wykonane lada dzień, uciążliwości na "prawdziwce" powinny się zdecydowanie zmniejszyć. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMATom-bet

35Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Co prawda to prawda 35 miesiąc temuocena: 75% 

  W Polsce cisza nocna kończy się o 6.00. Koniec kropka.Chłopaki działajcie dalej. Wszystko zgodnie z przepisami a jak się przepisy nie podobają to za granice won.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikt tylko ja 34 miesiąc temuocena: 0% 

  Odnoszę wrażenie że pracownicy ratusza są oderwani od rzeczywistości, zawsze pośligi, nie do końca przemyślane posunięcia (przetargi) - prawdziwa plaża, eko marina, wyspa młyńska i wiele innych. Gdyby chodziło o prywatne inwestycje zapewne byłoby o wiele sprawniej. W tym przypadku pensja jest systematycznie niezależnie od terminów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hhh 33 miesiąc temuocena: 0% 

  Dziś przejezdzalem przez Iławie śmierdzi jak z du.y

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... 32 miesiąc temuocena: 0% 

  Dobrze że nie piaskowali bo by się tam nożami pozabijali XD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 31 miesiąc temuocena: 67% 

  Dla właścicieli pensjonatów to istotnie jest problem. Ale czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego ostatnio codziennie wieczorem kiedy się ściemnia nadpływa przeraźliwy smród z ziemniaczanki-Amelo, skoro nie ma produkcji? I dlaczego akurat o tak późnej porze? To nawet jesienią podczas kampanii nie byłby normalny zapach. Może tam się dzieje coś niezgodnego z prawem? Może tam padlinę zwożą i zakopują?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 30 miesiąc temuocena: 22% 

  Remont pomostu na plaży tuż przed latem i wakacjami to szczyt głupoty. Dołożyć do tego smród i mamy super mieszankę, wszyscy z Iławy uciekną, nie tylko turyści, którzy najczęściej przez przypadek tu trafiają, i szybko uciekają, po pierwszym smrodzie. Dopóki żyją starsi, ojcowie, matki, babki, to ich dzieci lub wnuki wpadają ich odwiedzić, ale jak starsi umrą to miasto z nimi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K 29 miesiąc temuocena: 68% 

  To wszystko to błahostki. Napisałbym pod artykułem o staroście, ale ten jak zwykle opłacony i nie można komentować. Kiedy człowieku weźmiesz się za iławski szpital? Zakażeń covidem prawie już nie ma, a tam dalej siedzą zamknięci! Ludzie przyjeżdżają z oparzeniami, mdlejący czy ledwo chodzący i ich ciągle wysyła się aby wypełnili ankietę. Obojętnie czy już w 100% zaszczepiony czy nie. Starosto czy ty nad tym co tam się dzieje panujesz? Wszyscy już normalnie pracują tylko nie ci którzy powinni być najbliżej człowieka. Wstyd!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K 28 miesiąc temuocena: 80% 

  Co to za trolle się tu zleciały? Co mnie obchodzi burmistrz i jakaś strona? Chodzi o szpital. Znów ma telewizja przyjechać, aby rządzący szpitalem się ogarnęli?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BartoszD 27 miesiąc temuocena: 71% 

  Komentowanie czegokolwiek pod radionetem to jak walka z wiatrakiem. Gościu myśli że jest wielkim redaktorem a tak naprawdę jego dziennikarstwo kończy się na wystawieniu faktury. Komentarze nie pasujące są z automatu usuwane.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kucikukan 26 miesiąc temuocena: 39% 

  Skomentuj może burmistrza pod radionetem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 25 miesiąc temuocena: 81% 

  Pseudo biznesmeni nauczyli się jęczeć i płakać wszystko im przeszkadza ! Z plaży korzystamy również my mieszkańcy , i chcemy żeby było tam bezpiecznie . Wiadomo że okres kiepski na remonty ale nic nie poradzimy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Walic durnia 24 miesiąc temuocena: 100% 

  DO MIESZKAŃCA. NIE DUPA MNIE NIE ZASZCZYPAŁA . POPROSTU NIE LUBIE DEBILNYCH KOMENTARZY. A SWOJA DROGĄ TO CO CIE OBCHODZI MOJA DUPCIA. NIE DOŚĆ ZE DUREN TO JESZCZE PEDAŁ .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 23 miesiąc temuocena: 12% 

  Do walić durnia. Widzę, że dupka zaszczypała.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Walic durnia 22 miesiąc temuocena: 81% 

  DO MIESZKANIEC . DURNIU JEDEN REMONT BYL WYMAGANY I TYLE BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM. JESLI BYS DURNIU ZŁAMAŁ CHODZ BY PAZNOKIEC TO ZARAZ BYS RYCZAL ZE POMOST W ZLYM STANIE . A I JESZCZE JEDNO DURNIU JAKA BYLA POGODA ? . W MAJOWKE SNIEG PADAL TO KIEDY TEN POMOST MIELI ROBIC . WIDZISZ DURNIU ŁATWO TAK KOMUS DOGRYZAC CO DURNIU. ALE DUREN JUZ TAK MA ZE GRYZIE PO KOSTKACH JAK ZWYKŁY KUNDEL

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Walic durnia 21 miesiąc temuocena: 82% 

  DO MIESZKANIEC . DURNIU JEDEN REMONT BYL WYMAGANY I TYLE BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM. JESLI BYS DURNIU ZŁAMAŁ CHODZ BY PAZNOKIEC TO ZARAZ BYS RYCZAL ZE POMOST W ZLYM STANIE . A I JESZCZE JEDNO DURNIU JAKA BYLA POGODA ? . W MAJOWKE SNIEG PADAL TO KIEDY TEN POMOST MIELI ROBIC . WIDZISZ DURNIU ŁATWO TAK KOMUS DOGRYZAC CO DURNIU. ALE DUREN JUZ TAK MA ZE GRYZIE PO KOSTKACH JAK ZWYKŁY KUNDEL

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 20 miesiąc temuocena: 28% 

  Idź durniu (trolu burmistrza) krowy paść. Przychodza upały i plaża zmknieta, czy to jest normalne?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiktor 19 miesiąc temuocena: 54% 

  Dlaczego osoba, która się na to skarży nie przedstawiła się imieniem i nazwiskiem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiktor 18 miesiąc temuocena: 60% 

  @Wiko jaki to ma związek z moim pytaniem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiko 17 miesiąc temuocena: 40% 

  Dlaczego w Iławie o godzinie 04:00 pomiędzy budynkami mieszkalnymi jeździ urządzenie wydające ogromny huk kurząc na pobliskie samochody i zbierając zaległy piasek po zimie ??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wika 16 miesiąc temuocena: 45% 

  Dlaczego w Iławie w upalne dni unosi się odór smród nie do wytrzymania wiadomo skąd a miast nic z tym nie robi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiki 15 miesiąc temuocena: 41% 

  Dlaczego w Iławie są najdroższe stawki od nieruchomości i działek ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Planista 14 miesiąc temuocena: 64% 

  I znowu komuś, coś nie pasuje. W październiku zostanie przecięta wstęga, przez najważniejszych urzędników, premie rozdane, plaża będzie otwarta dla plażowiczów, a agregaty znikną. Tak ciężko krytykantom wytrzymać 4 miesiące?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~samiswoi 13 miesiąc temuocena: 88% 

  Najpierw "SŁOWO BARDZO NIECENZURALNE"! Czy w pobliżu "prawdziwki" jest pustynia energetyczna?Nikt nie zgodził się na użyczenie - podłączenie do swojego zasilania, za odpłatą. Trzeba uruchamiać agregat prądotwórczy? Łatwiej jest mieć pretensje i żale. Tak, wiem "To jest POLSKA właśnie". Trudno przywyknąć do takiego gospodarzenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~No 12 miesiąc temuocena: 34% 

  Albo jak od 4 rano na niepodległości trawę kosza albo jesienia zdmuchują liście masakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wczasowicz 11 miesiąc temuocena: 80% 

  Robią remont źle nie robili by też źle ludzie do lekarza wiadomej specjalności

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rysiu 10 miesiąc temuocena: 73% 

  A ciekawe jakie wytłumaczenie jest na szlifowanie pomostu bez pochłaniaczy i cała farba szła do jeziora?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~He 9 miesiąc temuocena: 100% 

  Rysiu Jacku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~G 8 miesiąc temuocena: 0% 

  Durniem sam jestes jesli bietzesz to doslownie, dba o pszczoly-super!tylko gdzie reszta!takis odwazny?ble

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~G 7 miesiąc temu

  Durniu, jak pszczoły padną to ludzi nie będzie, wróć do szkoły i poducz się, nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~G 6 miesiąc temuocena: 25% 

  A w ogole kogo to?nie wazne ze taka pora, nie wazne ze zanieczyszczenie. Wazne ze Ilawa ma domki dla pszczolek!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twoj 5 miesiąc temuocena: 24% 

  Nie ma, tylko kto to zauwazy?wlodarz tego miasta musialby tu sie przejsc z tym calym swoim eko-systemem!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 4 miesiąc temuocena: 47% 

  Do lasu idą spac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 3 miesiąc temuocena: 46% 

  Ktoś przecież te decyzje zatwierdza. Idąc tym tropem zimą należy spodziewać się remontu lodowiska. Czy władze nie były w stanie przewidzieć tej sytuacji? Czy nie można było zaplanować tych prac wiosną? Ale tak to jest jak za rządzenie zabierają się ludzie bez doświadczenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~grzegorz 2 miesiąc temuocena: 36% 

  Ta z pozoru nieważna sprawa pokazuje jak w tym mieście planuje się pewne sprawy. Wszystko stoi na głowie. Czy leci z nami pilot? Czy usłyszymy "przepraszam" od burmistrza? Ale nie na facebooku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bystry 1 miesiąc temuocena: 37% 

  Dokladnie, czy od wczoraj bylo wiadomo ze ten pomost potrzebuje renowacji?nie!czy mozna bylo nie fundowac miastu turystycznemu takich rewelacji?tak. Ale to potrzeba kogos kto sie zastanowi nad efektami swojej pracy a nie nad reklama na fb.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3514 sekundy