REKLAMAZDZ
REKLAMAPellet

Już jest liderem w wielu kategoriach spożywczych, a w planach ma dalszy podbój podniebień Polaków i kolejnych segmentów rynku. Prężna, działająca nie tylko na skalę ogólnopolską, ale i międzynarodową, spółka, właściciel marek znanych chyba wszystkim konsumentom, „Herbapol-Lublin” S.A. z troską i zaangażowaniem rozwija swoje najmłodsze dziecko, przejęty w 2019 roku zakład w Lubawie.

Naturalną konsekwencją takiej strategii jest tworzenie nowych miejsc pracy. „Herbapol-Lublin” w Lubawie - tu warto pracować, bo jest wiele możliwości zatrudnienia, a następnie awansu na kolejne szczeble kariery zawodowej, a w kulturze organizacyjnej ważny jest szacunek i dobra, partnerska relacja z każdym pracownikiem.

Przetwórnia Owoców i Warzyw w Lubawie ma wieloletnią tradycję. Od 2019 roku funkcjonuje w strukturach firmy „Herbapol-Lublin” S.A., lidera rynku w niemal wszystkich kategoriach spożywczych obecnych w ofercie przedsiębiorstwa, spółki z główną siedzibą w Lublinie i oddziałami w Białymstoku, Warszawie, Wielbarku, Fajsławicach i Poniatowej. Historia firmy, obecnie zatrudniającej ponad 600 osób, w tym pracujących w całej Polsce przedstawicieli handlowych, sięga 1949 roku, a portfolio jej produktów stale się rozwija. To już nie tylko herbaty i herbatki: ziołowe, owocowe, białe, czerwone, czarne i funkcjonalne, ale też syropy, napoje oraz produkty dżemowe; to nie tylko znana powszechnie marka Herbapol, ale też rozwijające się Big-Active, Zioła Mnicha oraz Nasza, a do tego, od 2020 r., Herbapol Polana - nowa marka naturalnych kosmetyków i suplementów diety.

W oddziale w Lubawie produkowane są głównie produkty dżemowe: marki Herbapol, ale też dla innych producentów. Przejęcie zakładu w Lubawie było dla spółki bardzo istotne.

- Zakup przetwórni w Lubawie to ważny krok w rozwoju firmy „Herbapol-Lublin” S.A., który stwarza możliwość konsekwentnego umacniania naszej pozycji na rynku produktów dżemowych. Będąc wiceliderem kategorii, widzimy obszary, które mają potencjał i chcemy to wykorzystać. Nowy zakład produkcyjny pozwoli nam zwiększyć elastyczność produkcji, co stwarza możliwość dalszego poszerzenia portfolio marki i nieustannej ewolucji w ramach tej kategorii rynkowej. Wiedza i wieloletnie doświadczenie dotychczasowego właściciela firmy oraz zespołu jest nieocenioną wartością i z pewnością wzbogaci nasz – wspólny już – biznes - mówił wówczas Evangelos Evangelou, prezes zarządu „Herbapol-Lublin” S.A.

Od 2019 roku zakład w Lubawie jest modernizowany. Jednocześnie zrealizowano szereg inwestycji miękkich - w ludzi. 

W przetwórni pojawiły się nowe maszyny i plac manewrowy, nowa hala produkcyjna. Ma to bezpośrednie przełożenie na poprawę warunków pracy i jej efektywność (więcej prac jest teraz wykonywanych automatycznie, a mniej ręcznie). Bycie częścią rodzimego lidera rynku spożywczego oznaczało także pozytywne zmiany po stronie administracyjnej: wprowadzono ogólnofirmowe zasady wynagradzania i premiowania, zgodne z obowiązującymi w całej spółce. 

Kierownictwo jest w stałym kontakcie z pracownikami, aby móc reagować na ich potrzeby, poprawiając tym samym jakość i warunki pracy. Pracownicy zakładu w Lubawie zostali np. objęci pakietami prywatnej opieki medycznej, współfinansowanej przez pracodawcę, do których mogą przystąpić zarówno oni sami, jak i członkowie ich rodzin. Firma stara się też angażować swoich pracowników do akcji społecznych. W grudniu prowadzono w całym przedsiębiorstwie zbiórkę produktów dla Banku Żywności w Olsztynie, przekazywano także produkty na nagrody dla uczestników ogólnopolskich mistrzostw rugby, jakie dwukrotnie odbywały się w Lubawie.

Integracja zakładu ze spółką to skomplikowany i nadal trwający proces, ale sami pracownicy już teraz widzą korzyści.

- Bycie częścią dużej, ogólnopolskiej organizacji ma wiele zalet - mówi Jarosław Wieczorek, kierownik zakładu w Lubawie. - Sam niedawno dołączyłem do tego zespołu i widzę z pozycji w miarę „świeżego” pracownika, że proces transformacji z małej, lokalnej firmy, w sprawnie działającą część lidera rynku, jeszcze trwa. Ale widzę też, że firmie zależy na tym, aby warunki pracy i zatrudnienia nieustannie ulegały poprawie, a zespół był jak najbardziej zaangażowany w swoje obowiązki. Dla nas cenny jest każdy pracownik – zarówno ten, który pracuje w lubawskim zakładzie parę lat, jak i ten, który za chwilę do nas dołączy – pod warunkiem, że będzie zaangażowany w swoje obowiązki, i będziemy mogli zbudować z nim prawdziwie partnerską relację, w której my, jako firma, inwestujemy w pracowników i ich rozwój, a oni z kolei wspierają firmę w dalszym rozwoju. 

Z pewnością, w dobie pandemii i sporej niepewności na rynku pracy, ważne jest to, że „Herbapol-Lublin” S.A. jako lider rynku o ugruntowanej i stabilnej pozycji gwarantuje stabilne zatrudnienie. Dodatkowo celem firmy jest dalszy rozwój wszystkich swoich zakładów, należy więc przyjąć, że pracy i możliwości rozwoju będzie coraz więcej. 

Firma stawia nie tylko na doświadczonych pracowników. Organizuje praktyki dla uczniów i studentów w okresie wakacyjnym (w laboratorium/kontroli jakości) m.in. z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dlatego już teraz zaprasza do kontaktu w sprawie praktyk i staży.

- Zakład w Lubawie to najmłodsze dziecko w naszej rodzinie, które otaczamy troską i pomagamy stawiać odważne kroki w biznesie na dużą skalę - podsumowuje Paulina Hetman, koordynator rekrutacji do oddziału w Lubawie. - W związku z dynamicznym rozwojem oddziału w Lubawie nieustannie prowadzimy rekrutacje na różne stanowiska w naszej organizacji, które pozwolą nam i pracownikom na podnoszenie jakości oferowanych produktów i rozwój. Aktualnie poszukujemy osób do pracy w wydziale produkcyjnym, głównie operatorów maszyn i mechaników. Zapraszamy na nasz profil na portalu pracuj.pl oraz na naszą stronę internetową (zakładka Kariera), gdzie publikujemy aktualne oferty pracy. 

„Herbapol-Lublin” S.A. gwarantuje stabilne zatrudnienie, wynagrodzenie z premiami, a także możliwość przystąpienia do prywatnego ubezpieczenia medycznego. Pakiet benefitów jest cały czas poszerzany, dlatego warto dołączyć do firmy i rozwijać się razem z liderem.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAPS QUALITY
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2486 sekundy