REKLAMAWet
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2021, 13:36 komentarzy 14

(Fot. Info Iława.)

Czy baner tymczasowo umieszczony na skrzyżowaniu ulic Brata Alberta i 1 Maja, na osiedlu Podleśnym w Iławie, utrudnia miejscowym kierowcom bezpieczny wyjazd z drogi podporządkowanej na tę z pierwszeństwem przejazdu? Sprawdzaliśmy to po sygnale i prośbie o interwencję, jakie otrzymaliśmy od Czytelnika.

Uważa on, iż taki sposób umieszczenia banera stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu.

- Sprawa dotyczy skrzyżowania ul. Brata Alberta i ul. 1 Maja - opisuje mężczyzna. - Wyjazd z osiedla Podleśnego jest utrudniony, ponieważ ktoś powiesił reklamę, wykorzystując do tego znak drogowy i pobliską latarnię. Całość zawieszona na wysokości kilkudziesięciu centymetrów od ziemi w sposób wyśmienity zasłania widoczność skręcającym z ul. Brata Alberta w ul. 1 Maja w kierunku miasta. Aż dziw bierze, że jeszcze nic się tam nie wydarzyło. 

Rzeczywiście, widok na skrzyżowaniu, z perspektywy kierowcy, który wyjeżdża z osiedla, chcąc skręcić w lewo, jest nieco przysłonięty. Jednak w ocenie spółdzielni, na terenie której ustawiono baner, reklama nie zasłania drogi na tyle, aby można ją uznać za realne zagrożenie.

- Sam codziennie, czasem kilka razy, wyjeżdżam z pobliskiego garażu i nie uważam, aby było trudno bezpiecznie stamtąd wyjechać. Poza tym ruch w tym miejscu nie jest natężony, wręcz przeciwnie: jest to bardzo spokojne skrzyżowanie - komentuje kierownik osiedla Podleśnego Robert Juńczyk.  

Pomimo takiej oceny, chcąc oszczędzić kierowcom trudności, przedstawiciel "Pracy" zapowiedział, iż zwróci się do osób, które wywiesiły reklamę, o jej przesunięcie w głąb terenu albo usunięcie. Baner, o którym mowa, reklamuje dostępną do końca czerwca w pobliskiej wieży ciśnień wystawę artystyczną studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Organizator wystawy uzyskał zgodę spółdzielni na ustawienie tam takiej reklamy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Do żądza ortograficzna 14 3 miesiące temuocena: 35% 

  Ty jesteś jak ten baner...Jak te budki dla owadów.. I wybieg psów.. Ważne sprawy dla Iławy. A zakładów pracy brak . Klika ma się dobrze. Iława żądza deb.le

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~piernik do wiatraka 13 3 miesiące temuocena: 60% 

  A co ma piernik do banera? Tyle samo co budki, wybieg i zakłady pracy do wiatraka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Znak 12 3 miesiące temuocena: 85% 

  Od kiedy w pasie drogowym można umieszczać reklamy i banery?I od kiedy znaki drogowe służą za podpórki reklam.Pan kierownik ma prawo jazdy?Teren spółdzielni to jedno, a przepisy ruchu drogowego to drugie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 11 3 miesiące temuocena: 100% 

  Mili panstwo ,narzekacie ze jest problem z wyjazdem z ulicy. Rozumiem to doskonale,gdyz wiekszy wydaje sie mi jest problem wyjazdu z yzw. osiedla Malpi Gaj aby wlaczyc sie do ruchu ul. Kr. Jadwigi.Sam zjazd jest z gorki a po prawej i lewej stronie wjazdu stoja samochody ktore autentycznie utrudniaja wyjazd jak i wjazd z )na Osiedle.. Powinien byc postawiony znak zakazu postoju od sklepu rybnego w kierunku biura podrozy.!!! Widocznosc a zarazem bezpieczenstwo takze przechodniow poprawilaby sie na !00% Ze tez do tej pory nikt nie ucierpial to cud.!!!! Moze Pan radny zainteresowalby sie tym realnym utrudnieniem . Mieszkancy Osiedla beda wdzieczni.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~start 10 3 miesiące temuocena: 73% 

  Popieram kierowcow, ktorzy tam jeżdza. Tez raz tam jechalem i se mysle kto to k..wa pozwolil tam powiesic

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka osiedla 9 3 miesiące temu

  Ja również czasami wyjeżdżam tą drogą i jakoś problemu nie mam. Uczepiliscie się kierownika jak rzep psiego ogona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czas na zmiany 8 3 miesiące temuocena: 77% 

  Wreszcie ktoś zwrócił uwagę na to realne zagrożenie. Jechałem ostatnio rowerem i nic nie było widać! Musiałem poprosić osoby trzecie aby pomogły mi wyjechać. A na tym banerze żadnych obrazków tylko trzeba czytać....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hhh 7 3 miesiące temuocena: 44% 

  Iława to jest jednak nora . Lubawa proszę Herbapol nowy zakład pracy za chwilę będą kolejne A Iława. .Iławą żądza deb.le ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żądza ortograficzna 6 3 miesiące temuocena: 65% 

  A prawdziwi debile nie potrafią poprawnie napisać nawet jednego zdania. A może byś wreszcie zapałał żądzą wobec słowniczka ortograficznego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 5 3 miesiące temuocena: 50% 

  To je łapacz muchów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kocham Boczka 4 3 miesiące temuocena: 67% 

  Jesteś moim idolem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aldona 3 3 miesiące temuocena: 64% 

  To jest fakt. Też się dziwiłam że w tak niefortunnym miejscu wisi baner. Miałam problem stamtąd wyjechać bo nic nie było widać z prawej strony. Musiałam się wywalić na jezdnię żeby sprawdzić czy nic nie nadjedza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka osiedla 2 3 miesiące temuocena: 0% 

  To trzeba się nauczyć jeździć. Przecież na tej drodze ruch jest tak znikomy, że nie wiem co takie niebezpieczne jest.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 1 3 miesiące temuocena: 57% 

  Miałem tak samo. Z prawej strony słabo widać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5434 sekundy