REKLAMARafał Ryszczuk
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2021, 14:22 komentarzy 4

(Fot. SM w Suszu.)

O "napływie zanieczyszczonej wody z miejskiej instalacji wodociągowej" poinformowała swoich mieszkańców na Facebooku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suszu. Prezes Zakładu Usług Komunalnych Zdzisław Zdzichowski wyjaśnia źródło tych kłopotów, zapewniając, że miejska spółka nie popełniła żadnego błędu, ani nie dopuściła się zaniedbania.

Problem z jakością wody w Suszu nagłośniła dzisiaj (18 czerwca) suska spółdzielnia, gdzie prezesem jest Marcin Mądry, radny w suskiej radzie.

- Szanowni Państwo - pisze w komunikacie SM. - Informujemy, że w związku z zanieczyszczeniem wewnętrznej blokowej sieci wodnej spowodowanym napływem zanieczyszczonej wody z miejskiej instalacji wodociągowej wystąpiła konieczność przeprowadzenia intensywnego płukania instalacji budynkowych. W związku z prowadzonymi pracami wystąpią okresowe braki ciśnienia oraz przerwa w dostawie wody do mieszkań. Podczas płukania może wystąpić pogorszenie jakości wody pod względem chemicznym. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Spółdzielni na bieżąco zawiadamia dostawcę wody (ZUK w Suszu) o złej jakości wody dostarczanej do budynków.

Prezes ZUK-u Zdzisław Zdzichowski powiedział nam, że pismo w tej sprawie wpłynęło na jego biurko dzisiaj.

- Wcześniej nie otrzymaliśmy sygnału w tej sprawie. Działania podjęliśmy niezwłocznie i przystępujemy do intensywnego płukania sieci od tej nocy - powiedział nam szef gminnej spółki. - Rozpoczniemy od płukania najintensywniej eksploatowanej części sieci, tj. jej miejskiego odcinka - dodaje.

Będzie to dodatkowe płukanie sieci - poza przyjętym harmonogramem. Wymagają tego problemy z jakością wody, które - jak wyjaśnia prezes ZUK-u - pojawiły się wskutek znacznie większego zużycia wody.

- Latem, gdy zużycie wody rośnie 2-, 3-krotnie, takie problemy się zdarzają - mówi Zdzisław Zdzichowski. - Wynikają ze znacznie wyższego ciśnienia w instalacji, które powoduje odrywanie się nagromadzonych osadów; wodę barwią wówczas tlenek żelaza i tlenek manganu. W okresie zwiększonego zapotrzebowania na wodę jest to problem, z którym boryka się wiele przedsiębiorstw dostarczających wodę. Nie jest to wynikiem żadnego naszego błędu czy zaniedbania - podkreśla.

Płukanie sieci wodociągowej ma się zakończyć do 25 czerwca. Realizowane będzie w godzinach nocnych: od godziny 22:00 do 6:00. W tym czasie mogą wystąpić okresowe braki ciśnienia i przerwy w dostawie wody oraz pogorszenie jej jakości pod względem chemicznym.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAprofi

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Kazik 4 ponad rok temuocena: 50% 

  Tak jest gdy stanowiska przyznaję się za "zasługi" nie kompetencje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik 3 ponad rok temuocena: 58% 

  Zdzichu, przy dużym zużyciu ciśnienie spada, a nie rośnie. Ciśnienie to rośnie mieszkańcom jak widzą tę zupę w kranie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hydraulik 2 ponad rok temuocena: 91% 

  Czyszczenie rur nic nieda trzeba wymieniać po kawałku na nowe chyba czas od wojny

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszak 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Prezes komunałki kłamie. W artykule powiedział że czyszczenie zacznie się dzisiaj w nocy a na ogłoszeniach dali że od poniedziałku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5746 sekundy