REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 czerwca 2021, 16:36 komentarzy 10

(Fot. Medipunkt.)

Prywatna praktyka lekarska Medipunkt, prowadząca już swoje placówki w Kwidzynie i Malborku, wraz z początkiem lipca uruchomi działalność w Kisielicach, wynika z informacji, jakie podał burmistrz Rafał Ryszczuk.

Zastąpi "Przychodnię Kisielice" lekarza Munkhsaikhana Mandakha, prowadzoną tutaj przez niemal 20 lat. Doktor zrezygnował po tym, jak okazało się, że władze gminy prowadzą rozmowy z inną przychodnią.

O tym, iż została nawiązana współpraca z nowym podmiotem, burmistrz poinformował na Facebooku.

- Jak Państwo wiecie, doktor Munksaikhan Mandakh podjął decyzję o zamknięciu swojej działalności w Kisielicach, jego kontrakt z NFZ wygasa 30 czerwca 2021 roku - podał Rafał Ryszczuk. - W związku z tym podjęliśmy natychmiast wytężoną pracę, żeby znaleźć podmiot, który zapewni mieszkańcom wysoką jakość usług medycznych oraz ciągłość opieki zdrowotnej w naszej gminie. 

Po trudnych kilkutygodniowych negocjacjach z różnymi lekarzami gmina podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy z Centrum Medycznym MediPunkt, działającym już na terenie Kwidzyna i Malborka. 

- Odbyła się niezliczona ilość rozmów, zarówno z Państwem Mandakh, jak i Narodowym Funduszem Zdrowia, żeby przed pierwszym lipca nowy podmiot mógł działać na terenie Gminy Kisielice - pisze burmistrz na Facebooku. - Presja czasu i odpowiedzialność były niesamowite, ale przedstawiciele spółki MediPunkt to wyjątkowo dynamiczni i operatywni ludzie, co pozwoliło wspólnymi siłami zakończyć sprawę pozytywnie. Doktor Mandakh zdecydował się pracować jeszcze przez miesiąc w kisielickiej przychodni, co nas bardzo cieszy - dodał Rafał Ryszczuk. - Wierzę, iż nowi lekarze zostaną przez Was zaakceptowani i wysoko ocenieni.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące zakresu opieki medycznej, jaką zapewni mieszkańcom gminy nowy podmiot. Do tematu wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPakersi

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Krzysztof - obserwator 9 miesiąc temuocena: 44% 

  Na stronie internetowej Medipunktu czytamy, że firma udziela świadczenia tylko prywatne. Nigdy nie miała podpisanego kontraktu z NFZ. Nie ma także żadnego doświadczenia w udzielaniu świadczeń w rodzaju Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Mało tego, firma ta nie posiada kadry medycznej, która mogłaby taką opiekę zapewnić. Jedynym atutem są dwa - powtarzam- 2 lata praktyki na rynku świadczeń prywatnych. Wielki szacunek Panie Burmistrzu. Co zdecydowało , że powierza Pan sprawowanie opieki podstawowej nad pacjentami firmie bez żadnego doświadczenia, firmie bez kontraktu z NFZ, firmie udzielającej dotychczas tylko świadczenia prywatne??? Czy Kisielice mają być tylko źródłem pozyskiwania pacjentów do świadczeń prywatnych ??? Na jakim poziomie będą świadczenia w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, kiedy dotychczasową domeną Medipunktu była ortopedia i rehabilitacja i to w dodatku prywatna?? Czy mieszkańców Kisielic stać na leczenie prywatne???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jamroży 8 miesiąc temuocena: 85% 

  Rolmalnie śledcze dzinnikarstwo hehe . Tylko zobacz jaki tu ruch.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 7 miesiąc temuocena: 52% 

  W czasach takich wielkich braków lekarzy na rynku załatwienie takiego centrum medycznego, to wyczyn. Panie burmistrzu szacun.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 6 miesiąc temuocena: 57% 

  Biedak tak się napracował, aż się kitka przypociła

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 5 miesiąc temuocena: 64% 

  Wzruszyłam się do łez... Biedaki, tak się napracowali... Tyle poświecenia...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Karolina 4 miesiąc temuocena: 67% 

  Firma, która nie zna się na prowadzeniu POZ same usługi prywatne, kogo stać na to w Kisielicach … Żenada Panie Burmistrzu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tom 3 miesiąc temuocena: 52% 

  Kto nie wchodzi w (...) ma przerąbane....a i mam pytanie ....gdzie jest szkłomal

  Edytowany: miesiąc temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 2 miesiąc temuocena: 95% 

  chdzie je szklonal no chdzie je - pytanie z kampanii niejakiego Janusza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kisiel 1 miesiąc temuocena: 64% 

  Podjął wytężono pracę oby się nie spocił

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3675 sekundy