REKLAMAprofi
REKLAMAbanieczka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 czerwca 2021, 12:49 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Pływacy, miłośnicy pływania na wodach otwartych, opanowali dzisiaj akwen Małego Jezioraka. Rajd pływacki, zorganizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Pływania "Orka" Iława wraz z Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, odbywa się w niedzielę, 20 czerwca po raz 9.

IX Rajd Pływacki dookoła Małego Jezioraka.

Ilość zdjęć 35

Na liście startowej jest 71 osób. Niektórzy startują w więcej niż jednej kategorii, a jest ich łącznie trzy: fit - 750 metrów, mega -  1 500 metrów i giga - 3 000 metrów. Trasy są wytyczone w kształcie trójkątów na Małym Jezioraku.

Zawodnicy to osoby trenujące pływanie w iławskiej "Orce", ale też goście z całej Polski, w tym np. ze Środy Wielkopolskiej, Płońska, Grudziądza, Olsztyna, Wrocławia, czy Gdańska.

Widowiskowe starty oraz finisze pływaków, odbywające się w samym centrum miasta przy uczęszczanych bulwarach na wysokości amfiteatru, obserwują przechodnie i kibice. Tak "Orka" wraz z ICSTiR starają się promować pływanie. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jadwiga 5 miesiąc temuocena: 50% 

  koronawirus szaleje a tu takie zbiegowiska, ludzie opamiętajcie się i nie wychodźcie z domów, bo to nigdy się nie skończy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 4 miesiąc temuocena: 50% 

  Nie nudź Jadzia, jak się boisz to nie wychodź, ale daj żyć innym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Szkoda że piszecie,po imprezie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 2 miesiąc temuocena: 73% 

  Mały Jeziorak to ostatni okoliczny akwen jaki przychodzi mi do głowy w związku z kąpielą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Frida 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna bada wodę pod kątem przydatności do kąpieli jedynie na oficjalnych kąpieliskach. Do Małego Jezioraka jeszcze kilka, czy może kilkanaście lat temu płynęły ścieki ze wszystkich domów na ul. Mickiewicz i z połowy Gajerka. Teraz płynie tylko woda deszczowa, która zbiera z ulic zanieczyszczenia komunikacyjne (metale ciężkie, benzeny itp.). Wymiana wody następuje wyłącznie z Dużym Jeziorakiem pod mostem. Trudno zatem o czystą wodę w Małym Jezioraku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3171 sekundy