REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMAOlszta

(Fot. UM w Iławie.)

O budowie placu zabaw na ulicy Szeptyckiego było już głośno w 2018 roku, kiedy projekt zgłaszany był do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz burmistrz Dawid Kopaczewski zdecydował o realizacji przedsięwzięcia. 

- Propozycję budowy placu na Szeptyckiego zgłaszałem do ówczesnych władz, jeszcze nie będąc burmistrzem. Teraz udało się zabezpieczyć  środki na ten cel, z czego bardzo się cieszę. To będzie ciekawa oferta dla rodzin z dziećmi - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

f

Urządzenia typu małpi gaj, piaskownice z zabawkami, tyrolka, czy statek piracki - to tylko niektóre, które są w planie projektowym nowego placu. Zabawki będą dostosowane do dzieci w różnym wieku, także do dzieci z niepełnosprawnościami, a  wszystkie mają być utrzymane w stylistyce naturalnej, wykonane z drewna, z elementami zielonymi.  

Kilkanaście atrakcji w jednym miejscu! 

Wykonawca będzie miał do dyspozycji aż 0,2 hektara, na których zaplanowanych jest kilka stref rekreacji oraz jedna strefa wypoczynku. W pierwszej z nich, dla najmłodszych dzieci, mogą znaleźć się m.in.: domek ze zjeżdżalnią, bujaki na sprężynie, huśtawka integracyjna, piaskownica z zestawem zabawowym oraz  piaskownica na podwyższeniu dla dzieci poruszających się na wózku. W drugiej i trzeciej strefie znajdą się prawdopodobnie: huśtawka bocianie gniazdo oraz małpi gaj.  W projekcie są też trampoliny, karuzela integracyjna, zestawy street workout oraz 25-metrowa tyrolka. 

- Koncepcja placu została tak opracowana, aby stworzyć duży plac, którego brakuje w Iławie. Przestrzeń, na której ma powstać plac, to teren zielony, dlatego zależy nam, aby zabawki wkomponowały się w istniejącą tam infrastrukturę przy Iławce i pasowały do istniejących już tam  drewnianych altanek, leżaków i ławek - dodaje burmistrz. 

Projekt placu jest już gotowy, teraz czas na ogłoszenie przetargu i realizację, która zaplanowana jest na najbliższe miesiące.  

Zdjęcia przedstawiające urządzenia są materiałem poglądowym. Urządzenia przedstawione na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od tych w rzeczywistości. 

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMATom-bet
Artykuł załadowany: 0.4707 sekundy