REKLAMAhullo
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 czerwca 2021, 09:42 komentarzy 1

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Od kilku dni mamy do czynienia z upałem i przedłużaniem wydanego przez IMGW-PIB ostrzeżenia meteorologicznego drugiego stopnia przed upałem. Obowiązuje ono także dzisiaj, a dodatkowo pojawił się alert dotyczący burz z gradem.

Ostrzeżenie meteo drugiego stopnia (pomarańczowe) przed upałem obowiązuje w powiecie iławskim już od 19 czerwca. Zostało przedłużone do 22 czerwca włącznie, do godziny 20:00.

- Nadal prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C, jedynie miejscami spadki temperatury do 14°C, 15°C - to szczegóły opracowane przez synoptyk IMGW-PIB Karolinę Kierklo.

Dzisiaj nie tylko będziemy się zmagać ze skwarem; może jeszcze nastąpić gwałtowne załamanie pogody.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - ostrzega mieszkańców powiatu iławskiego synoptyk IMGW-PIB Tomasz Siemieniuk. 

Ten alert, także drugiego stopnia, obowiązuje od godziny 11:00 w dniu 22 czerwca do godziny 3:00 w dniu 23 czerwca.

Według prognoz na kolejne dni burzowa i jednocześnie gorąca pogoda ma utrzymać się do piątku włącznie. Później temperatura ma nieco spaść.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAHullo3

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~krzych 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

    Niezła ta rakieta kosmiczna na zdjęciu.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4221 sekundy