REKLAMAd&d
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2021, 14:30

Pozycjonowanie stron to absolutna podstawa digital marketingu – widoczność w wyszukiwarce Google przekłada się bezpośrednio na wzrost zainteresowania odbiorców, poszerzanie bazy klientów oraz sprzedaż i zyski finansowe. Aby SEO było skuteczne, nie może być prowadzone w chaotyczny, niezaplanowany sposób. Konieczna jest strategia! Jak ją stworzyć? Co powinno się w niej znaleźć? Sprawdź, jak robi to profesjonalna agencja marketingowa!

     Pozycjonowanie stron według strategii

Pozycjonowanie stron to proces – często długotrwały i żmudny. Uruchamiając kampanię SEO, podobnie jak w przypadku kampanii reklamowej (np. w Google Ads), musisz przyjąć pewne założenia i określić jej kluczowe punkty. W przeciwnym razie do Twoich działań może wkraść się chaos. 

To, w jaki sposób zbudujesz swoją strategię SEO, zależy od kilku czynników. Najważniejsze z nich to:

⦁    Rodzaj serwisu, jaki chcesz pozycjonować. Sklep internetowy wymaga nieco innych działań niż strona-wizytówka czy strona z ofertą firmy. 
⦁    Twoje cele biznesowe. Ostateczny wygląd strategii będzie zależał od efektów, jakie pozycjonowanie stron ma przynieść Twojej marce – może to być np. zwiększenie sprzedaży, zyskanie rozpoznawalności czy budowanie bazy odbiorców.
⦁    Aktualna pozycja Twojej witryny. Jeżeli strona była w przeszłości pozycjonowana w prawidłowy sposób, w strategii będziesz mógł pominąć zadania, które już zostały wykonane i nie muszą być powtarzane. W przypadku, gdy działania SEO nie były prowadzone lub były one nieadekwatne, konieczny może okazać się audyt, który wykaże aktualną kondycję witryny. Audyt SEO powinieneś zlecić profesjonalnej agencji marketingowej, np. https://adcookie.pl
⦁    Budżet, jakim dysponujesz. Im większą kwotę możesz przeznaczyć na SEO i content marketing, tym bardziej rozbudowana może być Twoja strategia.

     Jak powinna wyglądać strategia SEO?

Strategia pozycjonowania strony powinna opierać się na analizie jej aktualnej sytuacji oraz Twoich potrzeb. Audyt SEO pozwala dostrzec elementy, które wymagają poprawy i na które będziesz musiał położyć największy nacisk. Kiedy go przeprowadzisz, możesz zabierać się za przygotowanie swojej strategii. Oto co powinno się w niej znaleźć:

⦁    Frazy kluczowe, na jakie będziesz pozycjonował strony. Pomocny w ich wyborze będzie planer słów kluczowych Google Ads. Przy wyborze fraz pamiętaj o uwzględnianiu tzw. długich ogonów (fraz, które odpowiadają szczegółowym zapytaniom w Google). 
⦁    Lista zadań, jakie musisz wykonać podczas pracy nad SEO. Checklista powinna zawierać wszystkie działania techniczne (nawet najdrobniejsze!), które na Ciebie czekają. Odhaczając je, będziesz mógł mieć pewność, że nie zapomniałeś o niczym istotnym.
⦁    Plan działań z zakresu content marketingu. Opracuj strategię publikacji (z uwzględnieniem fraz kluczowych) treści, uwzględniając tematykę, daty, linkowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne.
Przemyślana strategia to podstawa działań we wszystkich dziedzinach marketingu. Jeżeli potrzebujesz pomocy w planowaniu SEO i pozycjonowaniu stron, skorzystaj z profesjonalnej pomocy agencji marketingowej. 

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7417 sekundy