REKLAMACatering
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 czerwca 2021, 15:20 komentarzy 2

(Fot. Artur Kijewski.)

Smoczyska z całej Polski! Drakens Iława i Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zapraszają na akwen Małego Jezioraka - pora, już po raz 7. - zawalczyć "O Złote Wiosło Jezioraka".

Widowiskowe zmagania na akwenie jeziora w centrum miasta odbędą się pod patronatem portalu www.infoilawa.pl.

O podium podczas VII Regat Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka zawalczą zawodnicy z całego kraju.

- Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Iławy do kibicowania - zachęcają Drakensi, którzy - wspierani przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji - organizują tę imprezę o zasięgu ogólnopolskim już w najbliższą sobotę, 3 lipca.

Jest to już siódma edycja, nieszczęśliwie odroczona w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa. 

- Korzystając z poluzowania obostrzeń i odmrożenia sportu, pełną parą ruszyliśmy do przygotowań najważniejszego dla nas wydarzenia w roku. Cel organizacji regat jest prosty – chcemy popularyzować ten piękny, wywodzący się południowej Azji sport wśród mieszkańców Iławy - komentują smoki i smoczyce. - Chcemy, żeby o smoczych łodziach i o Iławie było głośno, żeby każdy mógł sam się przekonać, jak wiele emocji niesie za sobą smocza rywalizacja. Niech zadudnią bębny!

Na wodzie zobaczymy zawodników spragnionych rywalizacji – sezon 2020 był sezonem niemalże martwym, masa smoczych imprez została odwołana. Dlatego w Drakens Iława wierzą, że na Małym Jezioraku pojawią się wioślarze z całego kraju, pełni werwy i sportowego zacięcia. Startować będą w kategoriach open, mixt oraz women. Nie zabraknie również licznych osad amatorskich, reprezentujących lokalne firmy, urzędy lub grupy sportowe – osady takie jak Fit House, Rezerwowe Psy, ZeUS wystartują już kolejny raz, ale nie zabraknie nowicjuszy. 

- Jesteśmy szczęśliwi, że z zawodów na zawody przybywa amatorskich osad. To doskonała okazja do autopromocji - nie ukrywają organizatorzy, którzy szykują formę na zawody, w tym roku wyjątkowo - także tanecznie.

"Jerusalema Dance Challenge", czyli wyzwanie, które podjęły smoczyce z Drakens Iława, to właśnie rozgrzewka przed sobotnimi regatami, a także forma promocji wydarzenia.

- Z nami zawsze tanecznie i z uśmiechem - mówią smoczyce.

Zobaczcie sami, a jeśli czujecie się zachęceni i chcecie spróbować swoich sił w regatach, to jeszcze może się dla Was znaleźć miejsce na łodzi. Piszcie w tej sprawie śmiało do organizatorów w mediach społecznościowych

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Artur Kijewski.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dora 2 ponad rok temuocena: 86% 

    Super !!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Jaś 1 ponad rok temuocena: 17% 

    oklepane

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6523 sekundy