REKLAMAInkubator
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lipca 2021, 09:17 komentarzy 17

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

100 tysięcy złotych - to kwota z tegorocznego budżetu miasta Iławy, która trafi do klubu Indykpol AZS Olsztyn. To już pewne, bo porozumienie podpisano dwa dni temu, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Poinformował o tym klub siatkarskiej PlusLigi z Olsztyna, a portalowi www.infoilawa.pl podpisanie porozumienia potwierdził dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

- Ze względu na modernizację olsztyńskiego obiektu, Indykpol AZS najbliższe dwa sezony spędzi poza Olsztynem. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że od października będziemy mogli spotkać się w Iławie! Domowe spotkania siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn będą rozgrywane w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości 11B - to informacja, którą podał klub siatkarskiej PlusLigi ze stolicy naszego województwa.

Klub nie ukrywa, że rozważano przenosiny całego zespołu do Iławy. Ostatecznie do tego nie dojdzie. Zawodnicy na co dzień będą trenować na obiektach w Olsztynie, a do Iławy przyjadą na dzień przed domowym spotkaniem, aby odbyć dwa treningi. 

Dlaczego AZS-owi zależało, aby grać w Iławie?

- Pierwszy z powodów wyboru hali w Iławie to wymogi, które stawia przed nami PlusLiga - wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. - Obiekt posiada odpowiednią wysokość, oświetlenie czy liczbę miejsc na trybunach. Druga sprawa to nasza wieloletnia współpraca. Co roku w Iławie rozgrywamy spotkania czy turnieje towarzyskie, z których byliśmy bardzo zadowoleni. Z tego miejsca chciałbym podziękować władzom Miasta Iławy za przyjęcie naszej drużyny oraz Panu Wojciechowi Żmudzińskiemu, dyrektorowi Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za perfekcyjne warunki organizacji spotkań towarzyskich. Mam również nadzieję, że odległość nie będzie stanowiła problemu dla kibiców w Olsztynie, a sympatycy z okolicznych miejscowości również będą wspierać siatkarzy Indykpolu AZS w Iławie. Jesteśmy przygotowani, aby przez najbliższe dwa lata domowe spotkania rozgrywać w Iławie.

Co zakłada porozumienie? O szczegóły zapytaliśmy dyrektora Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. To właśnie do tej miejskiej jednostki zostały przekazane bezpośrednio z budżetu miasta środki na realizację projektu współpracy z AZS-em.

- Porozumienie zostało podpisane dwa dni temu. Zawiera te szczegóły, o których była mowa wcześniej, czyli opiewa na 100 tysięcy złotych do końca tego roku - mówi Wojciech Żmudziński.

Podpisane porozumienie dotyczy roku 2021, szczegóły na rok kolejny nie zostały w nim określone.
Nowy sezon PlusLigi wystartuje na początku października. Indykpol AZS będzie gospodarzem pierwszego spotkania; rywalem będzie Asseco Resovia Rzeszów.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAModera

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Endrju 17 4 miesiące temuocena: 100% 

  Bardzo dobra decyzja. Tłum nie zrozumie, trudno. Sport na najwyższym poziomie w końcu zawita do Iławy. Zysk promocyjny i organizacyjny- pokażemy, że Iława chce i może ściągać dobre imprezy. Ale czy Janusz z piwem w ręku to skuma? Nie. Brawo dla dyrektora centrum sportu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 16 4 miesiące temuocena: 50% 

  Dla siatkówki Pietroczuka, szczególnie zajęć, miejsce będzie? Zadziałał tylko woluntaryzm KOPACZEWSKIEGO. Ciekawi nas kto mu taką szatańską myśl podsunął. Zostało mu już tylko 2 lata i 5 m-cy do końca kadencji, chyba że...referendum zadziała.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Endrju 15 4 miesiące temuocena: 100% 

  Myślę że będzie skoro sam pan Pietroczuk chwalił ten pomysł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bez dyskusji 100 000 zwróci się 14 4 miesiące temuocena: 50% 

  Iławiaki CebulakiPowinniście się cieszyć że takie rozgrywki będą miały miejsce w waszym mieści!Telewizja Polsat na żywo!Takich meczów jeszcze w tej miejscowości nie byłoBez dyskusji 100 000 zwróci się

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swojak 13 4 miesiące temuocena: 0% 

  Oczywiście, że się zwróci. Drugi raz tego Pana nie wybierzemy na burmistrza i to będzie ten zysk z tego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxx 12 4 miesiące temuocena: 57% 

  Za trzy miesiące grania w Iławie klub dostaje 100.000 zł. Hmm, czy dodatkowo jeszcze za free jest hala? Generalnie mówiąc jedna wielka porażka - niewielki zysk reklamowy, a koszt duży. Lepiej byłoby to przeznaczyć na sport dzieci i młodzieży, który pomimo tego jak mówią władze nie jest w pełni zadbany. Ciekawe gdzie dzieciaki będą grali w piłkę w okresie jesienno - zimowym, bo to kolejne obłożenie hali. W zeszłym roku tułali się to tu, to tam. Porażka!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 11 4 miesiące temuocena: 60% 

  Brawo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 10 4 miesiące temuocena: 25% 

  Co brawo lewaku?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gdzie jest ten ciamajda? 9 4 miesiące temuocena: 33% 

  Od kiedy ICSTiR zajmuje się promocją miasta, może burmistrz nam odpowie? Bardzo dziwna sprawa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~komentarz 8 4 miesiące temuocena: 38% 

  Tak naprawdę to dzięki jednemu z lokalnych przedsiębiorców mamy AZS w Iławie, ale niech będzie, że to dzięki władzom miasta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 7 4 miesiące temuocena: 61% 

  A ulice dziurawe Brawo Burmistrz Ale to nic w przyszłym roku się rozsypie łopata kamyki na asfalt Haha

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~witek 6 4 miesiące temuocena: 57% 

  KOPACZEWSKI to strzeliłeś sobie w KOLNO!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lemur 5 4 miesiące temuocena: 73% 

  no i git! będzie bliżej na mecze :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kibic 4 4 miesiące temuocena: 77% 

  No i w końcu do Iławy zawita na dłużej jakiś sport na wysokim poziomie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 3 4 miesiące temuocena: 58% 

  100 tys.wyrzucone z naszych podatków.Burmistrz " puści Ìławę z torbami"...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Endrju 2 4 miesiące temuocena: 75% 

  Do Obserwatora...Jarek wróć do siebie na forum...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 1 4 miesiące temuocena: 46% 

  Tak,burmistrz,który "po cichu", bez zgody radnych bierze kredyt bo kasa miejska pusta ,a potem przeznacza 100 tys. na rzeczy niepotrzebne.Tym samym rada udziela mu votum zaufania...Co z tymi ludźmi jest nie tak?Czy Ci ludzie nie mają rozumu!?Czy powód jest bardziej prozaiczny?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.03 sekundy