REKLAMAprofi
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lipca 2021, 13:20 komentarzy 11

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Komisje egzaminacyjne przedstawiły już wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021. Sprawdzamy, jak poszły testy uczniom kończącym edukację na poziomie podstawowym we wszystkich gminach w powiecie iławskim.

W naszym powiecie do majowych egzaminów sprawdzających wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego przystąpiło ponad 900 ósmoklasistów.

Najlepiej poszedł im test z języka angielskiego - średni wynik tego egzaminu w powiecie iławskim to 59%, podczas gdy w kraju 66%. Spośród wszystkich gmin w powiecie najlepiej poradziły sobie dzieci z Zalewa.

53% - to z kolei średni wynik egzaminu z języka polskiego osiągnięty w powiecie iławskim (w kraju: 60%). Najwyższy wynik w powiecie iławskim należy ponownie do Zalewa.

Tradycyjnie najwięcej trudności nastręczyła matematyka. Średni powiatowy wynik uzyskany w zmaganiach z królową nauk to 43%, podczas gdy w kraju 47%. W powiecie iławskim najwyższy średni wynik egzaminu z matematyki osiągnęły dzieci w gminie wiejskiej Lubawa.

Szczegółowy ranking gmin w powiecie iławskim przedstawiamy poniżej. Dla gmin wiejsko-miejskich zastosowano podział obszar wiejski/miasto.

Źródło: opracowanie własne portalu www.infoilawa.pl na podstawie danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Przedstawione liczby to średni wynik egzaminu wyrażony w %.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~KSD 9 2 miesiące temuocena: 18% 

  Szanowni Państwo, Proszę zauważyć, iż podane wyniki są robione na podstawie danych statystycznych, obejmujących odpowiednią liczbę osób. Zatem nie można porównywać wyników miasta Zalewo z miastem Iława, czy też danych gmin wiejskich. Powyższe wynika z faktu, iż liczba uczniów w mieście Iława, posiadającym szkoły specjalne czy też klasy integracyjne, które również zadają takie egzaminy, jest nie współmiernie wyższa powodując zaniżenie średniej statystycznej ogólnej oceny. Obrazując statystycznie człowiek i koń razem mają po trzy nogi...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wisia 8 2 miesiące temuocena: 78% 

  Nie widzę potrzeby ujawniania nazwisk nauczycieli przygotowujących ósmoklasistów do egzaminu to byłoby nie fair każdy z rodziców i tak wie kto jak uczy kto ma jaką wiedzę i przygotowanie. Wystarczy to obserwować. Nie chodzi tu o wyhodowanie olimpijczyków z polskiego matematyki czy angielskiego ale dotarcie do mniej zdolnych uczniów i wyuczenie ich. Większości a nie wybrane jednostki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ppp 7 2 miesiące temuocena: 100% 

  Uczniowie z dysfunkcjami i deficytami mający opinię lub orzeczenie są oceniani inaczej lub piszą całkiem inne testy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 6 2 miesiące temuocena: 100% 

  A kto wie,jak poszły matury w Iławie.Słyszałam,że sporo nie zdało matematyki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sąsiad 5 2 miesiące temuocena: 90% 

  O BOŻE, TRAGEDIA EDUKACYJNA w mieście SUSZU !!!!!Jak to możliwe? , a tak po kolei gmina ( Pani Wice - burmistrz) , dyrekcja ( teściowa), nauczyciele wykorzystali covida do przedłużenia wolnego ( wakacji), brak jakiegokolwiek programu nauczania w tym trudnym czasie, i czego tu się można było spodziewać ???Żal tylko uczniów, wszystkich roczników, a szczególnie tych kończących podstawówkę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Apsolfent 4 2 miesiące temuocena: 50% 

  To tyle na temat jakości nauczania w Iławie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tutejszy 3 2 miesiące temuocena: 91% 

  Wynik z języka angielskiego w Zalewie w porównaniu z innymi gminami REWELACYNY. Brawa dla nauczycieli i uczniów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rodzic 2 2 miesiące temuocena: 67% 

  Do ~Wisia. Poszedłbym dalej i opublikował wyniki klas przygotowywanych do egzaminów przez poszczególnych nauczycieli. Będzie wiadomo kto poświęcił się dla uczniów w tym trudnym czasie. Trzeba w końcu odsiać ziarno od plew. Średnie poniżej krajowej to porażka. Taka sugestia dla szanownej redakcji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wisia 1 2 miesiące temuocena: 95% 

  A w której Iławskiej podstawówce jest najlepszy wynik egzaminu ósmoklasisty? Bo cisza na ten temat.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6135 sekundy