REKLAMASadek2
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lipca 2021, 14:46 komentarzy 4

(Fot. Archiwum własne.)

Makiety i symulatory; iławianin z pasją, za sprawą którego swoje przepastne zbiory przywożą do Iławy pasjonaci z całej Polski. Przed nami kolejowa gratka w ramach Dni Iławy, czyli organizowana przez Damiana Sikorskiego z Iławy 13. Ogólnopolska Wystawa Modeli.

Tym razem w weekend, gdy świętowane są Dni Iławy, 10-11 lipca, w hali sportowo-widowiskowej nad Małym Jeziorakiem będzie można oglądać dwie kolejowe makiety.

- Jedną, około 140-metrową, o charakterze ogólnopolskim, współtworzoną przez przedstawicieli klubów z całej Polski i drugą, osobną, około 70-metrową, przygotowaną przez klub z Sopotu - przybliża szczegóły iławianin Damian Sikorski. 

Pytany o największą atrakcję, organizator nie ma wątpliwości, że będzie to wyjątkowa gratka, która czekać będzie przed wejściem do iławskiej hali.

- Przyjeżdża do nas symulator, który dostaliśmy z firmy CTL Logistics. Jest to symulator lokomotywy Traxx, zbudowany na samochodzie typu bus. Na co dzień maszyna ta służy do szkolenia mechaników lokomotyw w całym kraju. W Iławie będzie można wsiąść do takiego symulatora i poczuć jak w prawdziwej lokomotywie. Ruch, hamowanie, reagowanie na różnego rodzaju "niespodzianki" na torach - tego wszystkiego będzie można doświadczyć na własnej skórze. Nad wszystkim będzie czuwał mechanik instruktor. To będzie bez wątpienia gratka podczas tej edycji wystawy; tego jeszcze nie mieliśmy - zapowiada Damian Sikorski.

Kolejny symulator będzie dostępny wewnątrz hali. To symulator jednostki EN57 z klubu z Oświęcimia; w nim również będzie można spróbować swoich sił.

Do tego dla pasjonatów nie zabraknie tradycyjnej strefy targowej. Udział w iławskiej wystawie zapowiedziały sklepy modelarskie z Rybnika i Bydgoszczy, a także prywatni kolekcjonerzy. Będzie można kupić zarówno nowe, jak i używane modele do swoich zbiorów.

Imprezę objął swoim patronatem medialnym portal www.infoilawa.pl.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~prawie Tuwim 4 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Stoi na stacji lokomotywa,która ma jeździć na biopaliwach.Chciałaby jechać, ale nie może,bo to po pierwsze wypada drożej,po drugie, skutkiem jakichś przekrętów,w kraju brak kilku biokomponentów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Proponuję, by całą wystawę poświęcić pamięci nieobecnego już niestety między nami iławianina Marcina Teleja - wielkiego miłośnika pociągów oraz modelarstwa kolejowego. Jeden z Jego modeli możemy ciągle podziwiać w siedzibie Jego firmy oponiarsko-samochodowej na ul. Lubawskiej. Warto ten wspaniały model obejrzeć - istne dzieło kunsztu rąk ludzkich.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Iława jako miasto mocno powiązane z koleją, powinna dbać o tą impreze i rozwijać. To może być ciekawa wizytówka miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maszynista 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jestem za!! Jakaś parada lokomotyw, parowozów na stacji, infrastruktora jest do tego przystosowana. Można byłoby zrobić coś na placu iławskich kolejarzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3963 sekundy