REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2021, 09:57 komentarzy 20

(Fot. Info Iława.)

We Franciszkowie (gm. Iława), na lokalnym odcinku drogi krajowej nr 16, odnotowano kolejny w dniu dzisiejszym wypadek drogowy.

W godzinach porannych, niedługo po wypadku pod Kisielicami - na innym lokalnym odcinku tej samej drogi, zderzyły się samochód osobowy marki Volkswagen i karetka pogotowia jadąca na sygnale. Do bocznego zderzenia pojazdów doszło, gdy volkswagen na skrzyżowaniu skręcał w lewo, a karetka jechała przez skrzyżowanie lewym pasem. Ambulans jechał w stronę w Iławy, przewożąc na sygnale pacjenta.

Kierujący osobówką z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Pacjent karetki został zabrany do szpitala innym ambulansem.

Szczegóły tego wypadku będą wyjaśniane przez policję.


APEL POLICJI

Dzisiejszy dzień na drogach powiatu iławskiego nie należał do bezpiecznych i spokojnych. Komenda Powiatowa Policji w Iławie kieruje do kierowców apel o zachowanie za kierownicą bezwzględnej trzeźwości i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! Dla kierowców łamiących zasady bezpiecznej jazdy nie będzie taryfy ulgowej, zapowiadają mundurowi.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

20Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Obserwator 20 22 dni temuocena: 0% 

  A z kąd ten kierowca vw? Co ślepy czy co?! Karetki na sygnale nie widział?! Kto mu dał prawo jazdy! Na badania go i ponowny egzamin!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość zdegustowany 19 23 dni temuocena: 38% 

  Jeżeli to zdarzenie miało miejsce ok godz 8 - 8.30 to tenl baran z karetki wyprzedzał na łuku podwójnej ciągłej w lesie ok 2 km dalej w stronę Ostródy busa i prawie miałem z mim czołówkę. Na szczęście nie wiem jakim cudem zobaczyłem błyski w bocznych szybach busa i zwolniłem do może 1o na godzinę. Dodam że ja jechałem z załadowaną naczepą i tam raczej na łukach nie przekraczam 40 km. Tak czy siak wpakował się na trzeciego jak debil a za 500 metrów za łukiem miał prostą i kawałek dalej na tworzył. Do ekspektów cytujących przepisy każdy przypadek jest indywidualny a kierujący pojazdem uprzywilejowanych nie jest zwolniony z zachowania szczególnej ostrożności i biegły spokojnie może orzec że to on jest sprawcą zdarzenia. Ps sam kiedyś prowadziłem pojazdy uprzywilejowane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Luke 18 23 dni temuocena: 64% 

  art 22 prd Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jak widzisz ten skręcający w lewo też był zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności, ale on jest jeszcze obciążony obowiązkami wynikającymi z art 9 prd, czyli niezwłocznie usunąć się z toru jazdy pojazdu uprzywilejowanego i dlatego będzie winny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luke 17 23 dni temuocena: 50% 

  To prawda. Czekamy wiec na final sprawy... Pzdr.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikodem 16 23 dni temuocena: 28% 

  Niestety winny będzie kierowca karetki bo jadąc nawet na sygnałach musi upewnić się, że jest przejazd, że ktoś go przepuszcza. Tutaj pewnie pomyślał, że gość go widzi i przepuści jednak tego nie zrobił. Nie spojrzał w lustro. Ale jak Szydło jechała z BOR niby na sygnałach to zrobili winnym Seicento skręcające w lewo, podobna sytuacja. Tylko interpretacja różna w zależności jak ważna była osobą w pojeździe na sygnałach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do kierowca 15 23 dni temuocena: 30% 

  To że karetka jedzie na bombach to nie oznacza że jej wszystko wolno. On ma uważać na innych uczestników ruchu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do kierowca 14 23 dni temuocena: 55% 

  Relacje wymagań wobec innych uczestników ruchu drogowego a pojazdem uprzywilejowanym w akcji określone są w ustawie prd Po to ustawodawca wyposażył te pojazdy w sygnały błyskowe oraz sygnały dźwiękowe żeby ci 'inni" jak to sam określiłeś słyszeli i widzieli, że jedzie pojazd którego kierujący nie będzie stosował sie do przepisów ruchu drogowego, ponieważ jego obowiązkiem jest transport człowieka w potrzebie. Poczytaj trochę ustawę może uratuje ci to życie Pozdrawiam kierowca pojazdu uprzywilejowanego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 13 24 dni temuocena: 47% 

  Ale co drugi wypadek to w ryju chuch nie zdrowy. Ale zasada jest taka: 18-tka skończona więc w te pędy po prawko, a jak prawko w kieszeni to grata za 500 kupują i hulaj dusza piekła nie ma i śmierci też nie ma (czasem wiele wcześniej biorą się za kierownice ) Podobno nigdzie takiej rozpierduchy z trupami nie ma w całej Europie. W Germanii np. na 100 wypadków 2-3 trupów, a w Polsce na 100 wypadków dochodzi do 10 trupów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł KOŁkiz 12 24 dni temuocena: 18% 

  Winna ordynacja wyborcza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarosław KWaczyński 11 24 dni temuocena: 23% 

  Winna PO, przez 8 lat rządów nic z tym nie zrobili.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Doland TFusk 10 24 dni temuocena: 16% 

  Winny PIS

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 9 24 dni temuocena: 34% 

  Winny kierowca karetki, a kierowca osobówki nie wiadomo o czym myślał.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luke 8 23 dni temuocena: 0% 

  Do kierowca... Niestety art.53 mowi o szczegolnej ostrożności podczas przejazdu pojazdu uprzywilejowanego w ruchu wiec nie jest to takie oczywiste jak sie wydaje Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierowca 7 24 dni temuocena: 46% 

  Zapoznaj sie z treścią art 9 ustawy prd .Karetka była w akcji przewoziła człowieka, któremu potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Waszym obowiązkiem jest ułatwić jej przejazd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andi 6 24 dni temuocena: 40% 

  Winny kierowca osobówki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Manian 5 24 dni temuocena: 81% 

  Ludu Iławy i okolic, co się u was dzieje? Co chwila jakiś wypadek? Kto dał wam prawo jazdy? Jak wy jeździcie? Strach rower z obory wyprowadzić i jechać do miasta. Karetkę rozwalili, no nie. Co będzie następne? Karawan? :) Pamiętam, że w Iławie same szeryfy mieszkają nagrywające wszystkich, zacznijcie od siebie a potem uczcie innych na drodze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Walic maniana 4 23 dni temuocena: 36% 

  Manian parówa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 3 23 dni temuocena: 45% 

  Spodziewałem się tego typu odpowiedź nic dodać nic ująć Ps.joga lub spacer proponuję to podobno uspokaja i na drogach będzie bezpieczniej pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Manian 2 23 dni temuocena: 44% 

  Do Tomka: Ciebie nagrali fraj...e iławski. Wali od ciebie iławą na odległość.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomek 1 24 dni temuocena: 39% 

  Drogi Manian(ie) proponuje tobie to samo zacznij od siebie, bo jak się domyślam nagrał ktoś twą nienaganną jazdę i zostałeś pouczony pozdrawiam Ps. Prawo jazdy wydaje WORD a i podobno w chipsach można znaleźć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.8081 sekundy