REKLAMAWet
REKLAMASadek
Powalone drzewo i konar na ścieżce pomiędzy

Powalone drzewo i konar na ścieżce pomiędzy "dziką" plażą a Skarbkiem. (Fot. Info Iława.)

Tym razem nie "przeszło bokiem". Iławy i powiatu iławskiego nie oszczędziła nawałnica, która nocą przetoczyła się także przez nasze strony.

Burzowy front przyniósł obfite opady deszczu i silne podmuchy wiatru. Groźnie wyglądająca nawałnica obfitowała też w wyładowania atmosferyczne i donośne grzmoty. Wiele osób nie przespało tej nocy spokojnie, a już na pewno nie przespali jej strażacy.

W powiecie iławskim mieli ręce pełne roboty. Wyjeżdżali głównie do powalonych na drogi drzew i konarów. 

- Samych interwencji związanych z wiatrołomami było 16 - wymienia st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. 

Powalone na drogi drzewa i konary były przyczynami interwencji strażaków m.in. w Łęgowie, Szymbarku, Olbrachtówku, Bronowie, Suszu, Kisielicach, Jawtach Wielkich, Targowisku Dolnym, Łążynie, Goryniu, czy Zalewie. Przy posesjach drzewa, czy odłamane konary spadły m.in. w Iławie - na ulicy Wojska Polskiego i w Lubawie - na ulicy Grunwaldzkiej. Tam powalone drzewo przewróciło się na dach budynku mieszkalnego. 

Podobne zdarzenie miało miejsce w Jędrychowie, gdzie konar uszkodził dach domu, a w Rudzienicach piorun uderzył w drzewo.

- Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał - nie odnotowaliśmy żadnych osób poszkodowanych - podsumowuje najważniejsze informacje o tej niespokojnej nocy rzecznik iławskiej straży. 

Obecnie w powiecie iławskim nie ma aktywnego ostrzeżenia meteo IMGW-PIB dotyczącego burz. Natomiast synoptycy instytutu ostrzegają nas przed upałem: temperatura maksymalna w dzień może osiągnąć do 33 stopni.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Powalone drzewo i konar na ścieżce pomiędzy "dziką" plażą a Skarbkiem w Iławie. Fot. Info Iława.

Skutki wichury w centrum miasta. Fot. Info Iława.

Powalone drzewo w Szymbarku. Fot. OSP Ząbrowo.

Wiatrołom w Sadławkach. Fot. OSP Zalewo.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5101 sekundy