REKLAMAprofi
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lipca 2021, 12:38 komentarzy 9

(Fot. Kadr z nagrania wideo.)

Iławska policjantka w czasie wolnym od służby uratowała życie dziecku, które zakrztusiło się ciastkiem w jednym z lokalnych marketów. Policjantka skutecznie udzieliła pierwszej pomocy chłopcu, a gdy zagrożenie minęło, przekazała malucha matce.

Czasami chwila nieuwagi, nawet podczas banalnego zajęcia, może spowodować, że spokojne popołudnie zupełnie zmieni swój przebieg. Do takiego zdarzenia doszło jakiś czas temu (23.06.2021r.) w Iławie. 

Tego dnia po południu kobieta wraz z dzieckiem wybrała się do lokalnego marketu po zakupy. Dziecko siedziało w wózku, który stał obok mamy wybierającej produkty. W pewnym momencie chłopiec połknął kawałek ciastka i zaczął się dusić. W sklepie było w tym czasie głośno. Mama dziecka próbowała mu pomóc, jednak nie przynosiło to skutku. 

Dramatyczną sytuację zauważyła i zareagowała na nią sierż. szt. Karolina Jachowska, która w swoim czasie wolnym też robiła zakupy w tym miejscu. Policjantka bez chwili wahania wzięła chłopca na ręce i przystąpiła do udzielania mu pierwszej pomocy.  


Na filmie, pochodzącym z monitoringu sklepowego, zarejestrowany został moment, w którym policjantka podchodzi do matki z dzieckiem, bierze chłopca w swoje ręce i udziela mu pomocy. Gdy dziecko odzyskuje normalny oddech, policjantka oddaje je matce.


Sierż. szt. Karolina Jachowska z buzi chłopca wydobyła części ciastka, po czym pochyliła dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach, próbowała odblokować mu drogi oddechowe. Nie było czasu do stracenia, ponieważ takie zadławienie może szybko skończyć się tragedią. Gdy po chwili dziecko zaczęło normalnie oddychać, policjantka  przekazała je mamie. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło. Dla pewności na miejsce przez obsługę sklepu wezwany został  również zespół karetki pogotowia. Medycy zbadali chłopca i jak się okazało, wszystko było w porządku. Chłopiec cały i zdrowy wrócił w objęcia mamy.

Iławska policjantka sierż. szt. Karolina Jachowska pracę w policji rozpoczęła w 2003 w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku jako pracownik cywilny. Następnie po 10 latach, już jako funkcjonariusz, prowadziła postępowania w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KPP w Olecku. A w 2015 roku przeniosła się do Komendy Powiatowej Policji w Iławie, gdzie przez prawie trzy lata pracowała w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Od 2018 pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie w Zespole ds. Wykroczeń i Profilaktyki Społecznej. Sierż. szt. Karolina Jachowska była nagradzana za swoją służbę przez Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Dodatkowo wielokrotnie reprezentowała iławską komendę policji podczas zmagań w piłce siatkowej, czy na zawodach smoczych łodzi.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: nagranie z monitoringu sklepowego.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ewa 9 2 miesiące temuocena: 33% 

  Brawo! Szacunek dla tej Pani!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~-D 8 2 miesiące temuocena: 33% 

  Coś cudownego! Obok takich rzeczy nie można przechodzić obojetnie. Brawo za odwagę, pozdrawiam serdecznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 7 2 miesiące temuocena: 79% 

  Brawo Pani Karolino. Mama chłopca spanikowała, pewnie jak wielu z nas. Gdyby nie Pani mogło by się to źle skończyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 6 2 miesiące temuocena: 31% 

  Cieszymy się że oddała dziecko rodzicom naprawdę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Irena W. 5 2 miesiące temuocena: 83% 

  Wszystko ok ale daja tym bombelkom ciastka otwarte nie zaplacone a ten je polyka. Jakby w domu nie mogla dac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zwyczajny 4 2 miesiące temuocena: 75% 

  Gdyby to zrobiła zwyczajna osoba obiło by się bez echa,ale gratuluję postawy jako osobie prywatnej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JanekJ 3 2 miesiące temuocena: 80% 

  Super Karolina!!!! Aż miło ze można komuś bezinteresownie pomoc. Samych sukcesów życzę w życiu prywatnym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) 2 2 miesiące temuocena: 79% 

  Brawo, Pani Karolino. Postawa godna pochwały. Sukcesów w pracy i w życiu osobistym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 1 2 miesiące temuocena: 94% 

  Brawo za reakcje dla pani i pomoc

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3734 sekundy