REKLAMASpeed
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lipca 2021, 13:13 komentarzy 9

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

W lutym tego roku zwrócili się do burmistrza Iławy i komendanta iławskiej policji z apelem o pomoc w usunięciu zajmującego parkingowe miejsce wraka. Już wówczas, jak pisali, porzucone auto stało tam "od przeszło dwóch lat". Wreszcie, chociaż trwało to długo, udało się usunąć szpetne i już przez nikogo nieużywane auto.

O sprawie powiadomiła nas Czytelniczka, zwracając się z prośbą o interwencję.

- Chciałabym przedstawić problem zdewastowanego auta marki Opel Vectra Combi WF [...] stojącego od ponad 2 lat na parkingu miejskim przy ulicy Kościuszki 35A. W lutym tego roku mieszkańcy sąsiadujących z parkingiem bloków złożyli prośbę do Komendanta Komendy Powiatowej w Iławie i Burmistrza Miasta Iława o interwencję w tej sprawie. Do tej pory nie ma żadnej reakcji. Pojazd ten stoi na parkingu z brakiem powietrza w oponach i wygląda jak porzucony śmietnik. W chwili obecnej auto jest zdewastowane i stoi w takim stanie na publicznym parkingu - napisała kobieta.

Jak zwracali uwagę w swoich pismach mieszkańcy czterech bloków przy ulicy Kościuszki, auto nie tylko blokuje miejsce parkingowe, ale też może stwarzać zagrożenie, gdyż kapią z niego płyny, a do tego negatywnie wpływa na wizerunek okolicy - taki opis dotyczy stanu sprzed usunięcia wraka.

Pytania w sprawie skierowaliśmy do Urzędu Miasta w Iławie. Jak się wówczas okazało, formalności w tej sprawie w tym czasie właśnie dobiegały końca.

- Komenda Powiatowa Policji, po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, uznała pojazd zaparkowany na terenie parkingu przy ul. Kościuszki za porzucony, o czym zostaliśmy poinformowani pismem z dnia 5 lipca br. Dopiero takie potwierdzenie umożliwia odholowanie pojazdu z miejsca porzucenia. Pojazd został usunięty z parkingu w dniu 13 lipca - przekazała nam kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego Julia Bartkowska.

Wrak "zadomowił się" na Kościuszki. Wreszcie udało się go usunąć.

Ilość zdjęć 2

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kox 9 ponad rok temu

  gdzie złomiarze ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miedziana 8 ponad rok temu

  W kaldunach. PS. Stalzlom złodzieje Basta rullezzz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tigrus 7 ponad rok temu

  A ja mam pytanie gdzie taki samochód trafia po zabraniu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 6 ponad rok temu

  Jak chcesz to możesz wszystkie porzucone auta wIławie wziąść sobie i posprzedawac na części zapewniam cię że wszyscy będą ci wdzięczni...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzys 5 ponad rok temuocena: 25% 

  Ludziom wszystko przeszkadza. Na Wies niech się wyprowadza! Jeden mieszkaniec to codziennie pomiędzy 21-22 stwarza korki swoją cytryna w combi bo odprowadza dzieci pod dom!!!! A inni kierowcy sznurkiem musza za nim jechać! Kpina jakaś…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 4 ponad rok temuocena: 75% 

  Na Podleśnym, na przeciwko Poczty stoi od ponad roku wrak na ostródzkich numerach (dobrze widoczny też z okien komisariatu) Zabawnie by było gdyby był zgłoszony jako skradziony. Trzeba go usunąć, zajmuje miejsce parkingowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławiak 3 ponad rok temuocena: 100% 

  A przy biedronce na Smolki też z rok na pewno, stoi ford na krakowskich blachach i nikt nie widzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopernik 2 ponad rok temuocena: 100% 

  W Suszu, przy ul. Kopernika (koło wieży ciśnień) stoi samochód od około 3 lat. Nie jest własnością mieszkańców,na kwidzyńskich rejestracjach. Nikt się nim nie interesuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 1 ponad rok temu

  I pewnie policja i władze nie mają takiej informacji od mieszkańców. Bo po co "przecież żyją w tym samym mieście, to widzą co jest nie tak"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 3.9192 sekundy