REKLAMASpeed
REKLAMAOlszta

(Fot. OSP Iława/RCB.)

Pogoda pozostaje niepewna - nadal grożą nam niebezpieczne burze. Alerty dla województwa warmińsko-mazurskiego, w tym powiatu iławskiego, wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Uwaga, alert RCB!

- Dziś i w nocy gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz możliwe w województwach: podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim - czytamy w ostrzeżeniu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. - Zabezpiecz rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie. Możliwe podtopienia i przerwy w dostawie prądu. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie.

O tym, że nadchodzące godziny mogą przynieść groźne zjawiska pogodowe, informuje też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym ostrzeżeniu drugiego stopnia przed burzami.

- [W powiecie iławskim] nadal prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad. Ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może ulec zmianie - podaje IMGW.

To ostrzeżenie obowiązuje w naszym powiecie od rana w dniu 17 lipca do godziny 6:00 w dniu 18 lipca.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAHullo3
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3614 sekundy