REKLAMATop brands
REKLAMAKaren
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lipca 2021, 13:48 komentarzy 5

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W najbliższym czasie przed sądem będzie się tłumaczył 31-letni mieszkaniec Grudziądza. Mężczyzna ze znajomymi pływał łodzią motorową po jeziorze Jeziorak, mając ponad promil alkoholu w organizmie.

W piątek kilka minut po godzinie 16:00 iławscy policjanci zostali poinformowani, iż łódką przypłynęły trzy pijane osoby i zaczepiają zgłaszającego. 

Funkcjonariusze natychmiast przybyli na miejsce. Ustalili, że do jednego z lokali podpłynęła łódź motorowa, na której znajdowały się trzy osoby, a ich stan wskazywał na to, że są pod znacznym działaniem alkoholu. Policjanci wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności ustalili, że łodzią motorową sterował 31-latek. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że mieszkaniec Grudziądza kierował łodzią, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Teraz 31-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.


Pamiętajmy!

Szlak wodny to jest po prostu droga. Pływanie łodzią motorową, mając 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, to wykroczenie. Natomiast już  stężenie alkoholu w organizmie  powyżej 0,5 promila jest to przestępstwo. 
Pływanie urządzeniem niemechanicznym (kajakiem, rowerem wodnym, łódką, żaglówką, itp.), mając powyżej 0,2 promila alkoholu w organizmie, kończy się wysoką grzywną oraz odholowaniem urządzenia.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ui 5 2 miesiące temu

  kto im sprzedal alkohol?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bęc 4 2 miesiące temu

  A czy prawko też można przez to stracić czy sama grzywna?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adi 3 2 miesiące temu

  Jeśli posiada prawo jazdy to straci je.. Takie przepisy.. 8 dobrze!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Turysta 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ukarać przecież to mógłby być morderca jak wjechał by w kajak i zabił zakaz pływania do końca życia inaczej pół główków się nie wyeliminuje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anty patola 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Patologia sama się eliminuje . No i elegancko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3546 sekundy