REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lipca 2021, 09:46 komentarzy 5

(Fot. Nadleśnictwo Susz.)

Ostatnie burze i wichury wyrządziły duże szkody w lasach na terenie Nadleśnictwa Susz. Liczne wiatrołomy są przyczyną wprowadzenia w części leśnictw zakazu wstępu do lasu.

- W związku z wystąpieniem zniszczeń drzewostanów spowodowanych przez silne wiatry, Nadleśniczy Nadleśnictwa Susz wprowadza na czas od 20 lipca 2021 r. do 30 września 2021 r. okresowy zakaz wstępu do lasu w leśnictwach Zieleń, Mortąg, Dębina oraz Szwalewo - podaje Nadleśnictwo Susz.

f

Z wymienionych leśnictw zwłaszcza Szalewo koło Siemian jest wykorzystywane turystycznie, a obecnie trwa najwyższy sezon i wypoczywających nie brakuje.

Ponadto, jak wynika z komunikatu, obszar „Jezioro Bądze”  programu "Zanocuj w lesie" również zostaje objęty okresowym zakazem wstępu do lasu od 20.07.2021 r. do 30.09.2021 r.

Przyczyną wprowadzenia zakazu są zniszczenia drzewostanu po ostatnich burzach. Można je zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. Wojciech Niemkiewicz/Nadleśnictwo Susz.

Szkody po burzach i wichurach w Nadleśnictwie Susz.

Ilość zdjęć 5

Obszar objęty zakazem wstępu do lasu został zaznaczony na mapie.

REKLAMAPakersi

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Zacznijcie myśleć 5 13 dni temuocena: 42% 

  Tacy źli leśnicy... Ale czy komentujący tu w ten sposób myślą, że ten zakaz jest bezpodstawny. Ludzie spacerując po lesie wejdą wszędzie, nie zwracając uwagi na uszkodzone drzewa, które stanowią duże niebezpieczeństwo. Więc ten zakaz to nie jest widzimisie Nadleśnictwa. Zamkną lasy - źle, zostawią powywracane drzewa też źle, bo Kowalski nie może iść na grzybki...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria 4 13 dni temuocena: 40% 

  Bezmózgowcy, ale jak drzewo na łeb spadnie, to będą szukać winnych...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawnik 3 13 dni temuocena: 54% 

  Czyli w tym roku pseudo-leśnicy mają wyłączność na grzyby....Chamstwo i tyle, ludzie i tak pójdą w las, żaden śmieszny zakaz nie powstrzyma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rumcajs 2 13 dni temuocena: 62% 

  No to teraz będą już całkowicie ciąć las bez żadnych świadkow...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~człowiek z lasu 1 14 dni temuocena: 54% 

  największe szkody wyrządzają sami pracownicy Lasów Państwowych, teraz zamkną dostęp i pięknie posprzątają po burzy przy okazji dokonując w tych miejscach całkowitej wycinki- zobaczycie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.6376 sekundy