REKLAMASpeed
REKLAMAUsługi koparką
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lipca 2021, 08:28 komentarzy 13

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Jest deszcz, więc... musi stać woda - z taką sytuacją mają do czynienia mieszkańcy odnogi ulicy Dąbrowskiego - pozbawionej "burzówki" drogi prowadzącej obok terenu przy hotelu Tifii do ekomariny i "dzikiej" plaży w Iławie.

Jeden z mieszkańców zwraca uwagę na notoryczne podtapianie tej ulicy podczas obfitych opadów deszczu. W odpowiedzi urząd przyznaje, że nie ma tutaj sieci kanalizacji deszczowej, więc tymczasowe gromadzenie się wody jest naturalnym zjawiskiem.

- Tak wygląda kilka lat temu wykonana nowa droga do przystani ekomarina (i do ogródków działkowych, czy też na plażę) w Iławie. Od początku brakuje tu odprowadzenia wody opadowej - pisze iławianin (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - W projekcie w Iławskich Wodociągach jest tutaj studzienka, ale to tylko dokument, rzeczywistość wygląda tak, jak na zdjęciach. W zasadzie po każdym obfitym opadzie. Może zarządca tej drogi zwróci na to w końcu uwagę? Deszcze mamy z roku na rok coraz bardziej intensywne. Dla aut to prawdziwa przeprawa, dla dzieci pełen ubaw -;).

Odpowiedzi w imieniu Urzędu Miasta w Iławie udzieliła Kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego Julia Bartkowska.

- Projekt budowy drogi zakładał jako odwodnienie tego terenu jedynie pobocze chłonne (nie ma więc sieci kanalizacji deszczowej), czyli nieutwardzony pas biegnący wzdłuż jezdni. W przypadku nawalnych i intensywnych opadów niestety spływ wód trwa znacznie dłużej, co jest zjawiskiem naturalnym i nawet w miejscach, gdzie funkcjonuje sieć deszczowa, tworzą się czasowe zastoiska wody - komentuje urzędniczka.

Niestety, mieszkańcy podczas każdej ulewy przekonują się, że deszczówka w tym miejscu nie jest skutecznie odprowadzana.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

"Dla aut to prawdziwa przeprawa, dla dzieci pełen ubaw".

Ilość zdjęć 4

REKLAMANAJLAK

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~takaPrawda 13 ponad rok temuocena: 100% 

  widzialy galy co braly !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 12 ponad rok temuocena: 53% 

  To zapraszam Panią Bartkowską do osuszania oraz czyszczenia garażu i piwnicy. Za projekt tej drogi ktoś musiał wziąć niezłą kasę, że to zostało zaakceptowane..... Banda złodziei....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 11 ponad rok temuocena: 64% 

  Wyprowadz się na pustynię trochę deszczu wam przeszkadza jak upał oj żeby popadało teraz za mokro zdecyduj się na coś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 10 ponad rok temuocena: 60% 

  Może w końcu nauczy się parkować auta na swojej posesji a nie wiecznie parking na ulicy sobie robi ! Szkoda że żaden konar nie spadł mu na auto! Często przechodzę tamtędy i wiecznie auta stoją na drodze zamiast na posesji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~życie. 9 ponad rok temuocena: 35% 

  Zakazu nie ma a że jest od razu zwężenie jezdni wiec nikomu nie przeszkadza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 8 ponad rok temuocena: 33% 

  ALE HOTELU EKSLUZYWNEGO NE ZALAŁO, BOWIEM KTOŚ MĄDRY I PRZEWIDUJĄCY KATAKLIZMY POGODOWE, W ODPOWIENIM MIEJSCU NA WZNIESIENIU ZAPROJEKTOWAŁ. MUSIAŁ NIM BYĆ ŻYD, MĄDRA I PRZEBIEGŁA GŁOWA.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Pobocze chłonne, a na zdjęciu widzę obustronny krawężnik? Jeśli tak jest, to pani z urzędu piastuje nieodpowiednie stanowisko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Pani kierownik jest tak bardzo zorientowana w terenie ze az strach sie bac!!!! Pani kierownik .... klania sie w pas Malpi Gaj.!!!! Czy znowu trzeba przypominac ze to prawie srodek miasta i wiekszosc ludzi chodzi po tym ciagu pieszym w kierunku ul Kosciuszki itp. ... oraz szanowni turysci... ale kto by sobie glowe zawracal balaganem w tym parku ... Za duzy wysilek dla urzednikow .ktorzy brali udzial w przetargach na sprzatanie tego terenu.... Czyzby firma z Ostrody czy z Prabut ma to sprzatanie??? Pieniadze leca a balagan zostaje... Wstyd urzednicy na czele z Pania Bartkowska .!!!! a moze jakas kontrola i rozliczanie z tego tytulu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ffs 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Na tym przecież zwykle polega nabór pracowników w cebulandii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rachu ciachu 4 ponad rok temuocena: 100% 

  W większości praca w urzędzie załatwiona po znajomości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdzisław 3 ponad rok temuocena: 88% 

  Powiem Ci szczerze, że 80 procent piastujących swoje stanowiska urzędnicze w UM i Starostwie to niekompetentne osoby.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Taki mamy klimat było dobrze i nagle im pierdyknęło

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ad 1 ponad rok temuocena: 75% 

  Życzę urzędnikom aby na własnej skórze poczuli ten klimat np poprzez zalanie ich posesji wtedy ich ból będzie większy niż nasz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 6.5758 sekundy