REKLAMAprofi
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lipca 2021, 14:00 komentarzy 27

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Łącznie ponad 404 tysiące złotych kosztowały Dni Iławy 2021, dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Jak wyglądały w tym roku koszty, a także przychody miasta z tytułu Dni Iławy, które odbyły się 10 i 11 lipca? O to po zakończonych obchodach święta miasta postanowiliśmy zapytać w ratuszu. Odpowiedzi przygotował magistrat wraz z Iławskim Centrum Kultury oraz Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji:

Armagedon Active Iława – organizator: Stowarzyszeniu Rajsport Active, z siedzibą w Sieradzu: 30 000 zł;
• XIII Ogólnopolska Wystawa Modeli Iława 2021 - dotacja wpisana do budżetu miasta Iławy na rok 2021: 2000 zł;
- po stronie ICSTIR: udostępnienie hali, nagłośnienia, przygotowanie hali pod wystawę: maty, krzesełka, sprzątanie podczas wystawy i po wystawie;
• Festiwal Smaków Food Trucków (parking przy basenie) – firma zrzeszająca food trucki zapłaciła za możliwość wystawienia się na miejskim parkingu przy terenie imprezy masowej 2 500 zł;
• skoki na bungee - organizator: Bungee Gul Sp. z o.o, koszt: 7 500 zł; 
- skoki kosztowały po 70 zł - przychód z tego tytułu wyniósł 3 920 zł; koszt atrakcji pomniejszony o ten przychód wyniósł ostatecznie 3 580 zł;
• Lato z Motorowodniakami - amatorskie zawody o puchar Burmistrza Iławy, które odbyły się w dniu 11.07.2021 r., mistrzostwa Polski w skokach i slalomie na nartach wodnych za motorówką, które odbyły się w dniach 17-18.07.2021 r. - całkowity koszt łącznie 3-dniowego wydarzenia: 34 000 zł.

Iławskie Centrum Kultury:

• koncerty na boisku przy stadionie i w amfiteatrze (honoraria, obsługa wykonawców, koszty ZAIKS): 219 463,24 zł;
strefa animacji dla dzieci: przy zaangażowaniu pracowników ICK, lokalnych animatorów, rękodzielników, wsparciu Zakładu Karnego w Iławie: 0 zł;
• ochrona, zabezpieczenie medyczne, technika sceniczna, zabezpieczenie terenu, sanitariaty: 111 206,72 zł;
• promocja: impreza odbywała się pod nieodpłatnymi patronatami lokalnych mediów: Info Iławy, Gazety Iławskiej, Meloradia, Radia Eski; w związku z powyższym nie wydatkowano środków na reklamę i promocję medialną; promocja odbywała się poprzez internetowe kanały promocji ICK, serwisy miejskie i patronów medialnych; zaprojektowano plakaty, których dystrybucja odbyła się na terenie Iławy, gminy wiejskiej Iława i powiatu iławskiego: 0 zł. Koszt usługi poligraficznej (wydruk plakatów): 460 zł.

Wydział Komunikacji Społecznej:

• koszt druku banerów 3 x 400 zł netto: 1 476 zł;
• kampania internetowa prowadzona była w ramach zleconej półrocznej kampanii promocyjnej miasta "Polskie Wakacje 2021", bez dodatkowej opłaty;
• materiały zlecone do portali, prasy bez dodatkowych środków w ramach dotychczasowej współpracy;
• rozgłośnie lokalne - koszt: 1 968 zł – spot promujący Dni Iławy i Lato w Iławie 2021.


Podsumowując, łącznie na Dni Iławy 2021 wydano 404 153,96 zł, natomiast przychody wyniosły 6 420 zł. Dla porównania: koszt organizacji Dni Iławy w 2019 roku wyniósł 382 507 zł.


Warto dodać, że w Iławie główne atrakcje w ramach święta miasta w postaci koncertów są darmowe. Są miejscowości, które idą inną drogą - przykłady miast, gdzie trzeba kupić wejściówkę na koncert w ramach święta miasta, to Ostróda i Lubawa. Czy także Iława powinna w ten sposób współfinansować tę jedną z największych i najważniejszych - ale też najdroższych - imprez? Zapraszamy do dyskusji.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

27Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Nick 27 4 miesiące temuocena: 75% 

  ICK dysponuje profesjonalnym sprzętem nagłośnieniowym i podobno kompetentnymi akustykami szt.4,to dlaczego wynajmuje technikę za ogromne pieniądze.Na pewno można było zminimalizować koszty.Ale po co? Płaci podatnik...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lotnicza 26 4 miesiące temuocena: 67% 

  Bardzo mądre spostrzeżenie z tym że Iława może i posiada sprzęt najlepszej jakości ale nie posiada dobrych techników co potrafiliby ten sprzęt prawidłowo obsłużyć?Bo najlepsi z najlepszych już dawno odeszli np do Laseczna.. Bo nie szło tam wytrzymać ake spoko lepiej wynająć i zapłacić z naszych piniędzy z Lotniczej Majówki na którą noe stać Iławy i wybiegu dla psów oraz dofinasowania siatkówki z Olsztyna...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 25 4 miesiące temuocena: 63% 

  I ten kierownik,który w godzinach pracy robi prywatę.No, ale z nadania Kopaczewskiego to może..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xcxc 24 4 miesiące temuocena: 75% 

  Hmm wiadomo, że koncerty to niezła kasa, ale po 30.000 zł za armagedon (a przecież podobno słona opłata za niego była), i szaleństwa narciarzy wodnych, to kiepsko wydana kasa..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dyd 23 4 miesiące temuocena: 63% 

  Koncerty zawsze były i będą najbardziej budżetożerne. Najadłem się rzeczy których nie ma cały rok w mieście, byłem na koncercie, zobaczyłem cudowną makietę robioną ręcznie. Popatrzyłem na skoki bungee. Reszta mnie nie interesowała, ale innych tak i to jestem w stanie uszanować. Podsumowując myślę że to dobrze wydane pieniądze. Myślę że foodtruckow powinno być więcej, nie wszystkie dojechały chyba i festiwal mógłby być większy i odbyć się na boisku gdzie koncerty, to by była wielka wyżerka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 22 4 miesiące temuocena: 70% 

  Majówki lotniczej szkoda.... A wcale droga, relatywnie, nie była...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kacper 21 4 miesiące temuocena: 50% 

  Koszt imprezy ogromny, jednak jeśli chcemy ściągać turystów do Iławy to nie ma innego wyjścia. Jedyne zastrzeżenie co do kosztów wynajęcia parkingu dla foodtruckow. Zdecydowanie kwota mogłaby być przynajmniej 2krotnie wyższa jeśli nie 4. Uważam ze organizatorzy takich imprez powinni znaleźć sponsorów, którzy w zamian za reklamę sfinansują cześć przedsięwzięcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mumin 20 4 miesiące temuocena: 14% 

  Koncerty na plus, wystawa modeli na plus, food trucki na plus, reszta kicha i szkoda kasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stop debilom 19 4 miesiące temuocena: 43% 

  Food trucki na plus ? O losie ma ta polska tych ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szarik 18 4 miesiące temuocena: 81% 

  A wybieg dla psów (koszt 150 tysiecy), tak bohatersko wybudowany - zalega pusty i zarasta trawą. Za przeproszeniem żaden człowiek z kulawą nogą tym bardziej psy tam nie zachodzą. A ładna łąka do opalania była - teraz za drutamiWarto było tyle się szarpać?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bez nicku 17 4 miesiące temuocena: 60% 

  Mylisz się przychodzi tam kilka osób z psami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WOREK! 16 4 miesiące temuocena: 75% 

  Mam nadzieję, że na piaskownicę integracyjną przy Szeptykiego, starczy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BrawoDawidBrawoLidia 15 4 miesiące temuocena: 80% 

  Z tymi foodtruckami to jakaś paranoja... Firma zapłaciła 2500 zł za dwa dni zajęcia placu przy basenie w trakcie największej imprezy tego lata? Prąd, wodę skąd brali? Kogoś w tym ratuszu chyba nieźle pogrzało! Skoki na bungee też dofinansowane? Wszędzie jest tak, że to firmom opłaca się zapłacić za możliwość wystawienia się, gdy jest frekwencja. A tu Iława płaci, żeby ktoś przyjechał i jeszcze zarabiał na swoim biznesie :) :) :) :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwujący 14 4 miesiące temu

  Mieli własny agregat i własną wodę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kucharz 13 4 miesiące temuocena: 100% 

  Tu akurat prawda, na strefie gastro to można dużo więcej zarobić. Te food trucki w tej cenie to mogą przyjechać w maju, a nie na Dni Iławy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Król 12 4 miesiące temuocena: 56% 

  Co? Ile? Żarty sobie robicie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koment 11 4 miesiące temuocena: 100% 

  Bardzo dobrze, że podaje się koszty takich imprez do wiadomości publicznej - może ludzie zaczną liczyć a nie tylko krzyczeć, że im się należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 10 4 miesiące temuocena: 77% 

  Radke i te inne komuchy na emeryture !!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~janóż 9 4 miesiące temuocena: 57% 

  proszę powiedzieć, dlaczego jako mieszkaniec Iławy nie mogłem wejść normalnie na teren koncertów?! Wymagano ode mnie dokumentu potwierdzającego rejestrację - rejestrację na wydarzenie publiczne, zasilane z publicznych pieniędzy! TO JEST SKANDAL!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pańcio 8 4 miesiące temuocena: 62% 

  Możesz się zaszczepić RANDAPEM i będziesz Git

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikodem 7 4 miesiące temuocena: 40% 

  Honoraria dla pseudoartystów i nierobów z ZAiKS zjadły większość budżetu... Porażka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikodem 6 4 miesiące temuocena: 0% 

  Zaprosić artystów jak już, a nie śmiesznych śpiewaczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  Faktycznie, można było zaprosić krasnoludki. One grają za darmo ;-). Ciekawe KTO niby inny miał brać kasę za występ na imprezie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaa 4 4 miesiące temuocena: 47% 

  Nie pamiętam żeby takie pytania zadawano innym samorządowcom, w Gminie Iława na przykład albo Kisielice??? Wiadomo, że kwoty będą wysokie i będzie dużo negatywnych komentarzy, bo ludzie nie mają pojęcia o takich kosztach a one zawsze są ogromne, mogą robić wrażenie. Nie wiem czemu ma służyć to zestawienie, a w zasadzie to wiem, że będzie kolejny hejt na ratusz i burmistrza. Jakby go było mało.. Prosimy o te pytania do innych kierować a nie ciągle tylko ratusz na celowniku!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lolek 3 4 miesiące temu

  A przypomnij sobie kto prędzej zadawał te pytania, czy czasem nie obecny Burmistrz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolidupka 2 4 miesiące temuocena: 76% 

  Jeżeli ktoś się boi być na celowniku to niech się wycofa. Nikt nikogo nie zmusza do piastowania takich stanowisk. Sam się zastanawiałem nad kosztami takiego Armagedonu w którym wzięła udział tylko garstka osób, a sprowadził go kolega z listy Pana burmistrza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Somsiad 1 4 miesiące temuocena: 60% 

  Ileeee?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5714 sekundy