ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lipca 2021, 13:00 komentarzy 1

(Fot. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kisielicach.)

Miłość i przyjaźń są najważniejsze i zawsze zwyciężają - to przesłanie chcieli przekazać dzieciom w swojej interpretacji "Królewny Śnieżki" nauczyciele i inni pracownicy Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kisielicach, którym końcówka ostatniego roku szkolnego upłynęła pracowicie - na przygotowaniach do teatralnej premiery.

W szkole nauczycielki Anna Cyglicka i Katarzyna Krystyniak prowadziły kółko teatralne, przygotowując z podopiecznymi prezentacje m.in. na iławski przegląd "Kurtyna w górę". Tego rodzaju działalność to zatem nie nowość w kisielickiej szkole, gdzie uczęszczają niepełnosprawne dzieci.

Teatralny prezent od nauczycieli dla dzieci - premiera "Królewny Śnieżki" w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kisielicach.

Ilość zdjęć 14

- To właśnie Anna Cyglicka, nasz "pierwszy reżyser", wpadła na pomysł wystawienia dla naszych uczniów "Królewny Śnieżki". Ja szybko się do tego przyłączyłam, a wkrótce już cała szkoła, nauczyciele i inni pracownicy, żyli przygotowaniami do naszego spektaklu - opowiada Katarzyna Krystyniak. - Zwykle co roku organizujemy w naszej placówce dni otwarte. Na dzieci czeka wtedy mnóstwo atrakcji. Niestety, to wydarzenie ani w tym, ani w tamtym roku nie mogło się odbyć, z oczywistych względów. Chcieliśmy jako nauczyciele jakoś to dzieciom wynagrodzić, zrobić dla nich coś więcej, aby wywołać uśmiech na ich twarzach. 

To się udało - dzieci, które na krótko przed zakończeniem roku szkolnego na żywo obejrzały przygotowany przez nauczycieli spektakl, reagowały na przedstawienie entuzjastycznie.

- Ich reakcja była niesamowita. Na każdą postać reagowali inaczej, rozumiejąc jej charakter i rolę - mówi Katarzyna Krystyniak. - Dzieci bawiły się wspaniale, zresztą podobnie jak my, nauczyciele - sama premiera i przygotowania do niej, role, kostiumy, rekwizyty, były dla nas okazją, aby się świetnie zintegrować. 

Jakiś czas po premierze na żywo nadarzyła się okazja, aby spektakl zarejestrować i utrwalić w formie materiału wideo. Ma on przekazać uczniom ośrodka, ale też wszystkim innym widzom, prostą, ale potężną prawdę o wielkiej wadze w życiu człowieka miłości i przyjaźni.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo, zdjęcia: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kisielicach.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Anula 1 ponad rok temuocena: 78% 

    Gratulacje! Nauczyciele o wielkich sercach, którzy potrafią na chwilę stać się dziećmi oraz wspaniali, wrażliwi uczniowie, którzy zasługują na wszystko co najlepsze.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.8276 sekundy