REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2021, 12:17 komentarzy 2

(Fot. KPP w Iławie.)

To już kolejny rok z rzędu, gdy na plaży nad jeziorem Sajmino śmiałkowie z całego województwa stanęli naprzeciw swoim słabościom i wystartowali w ekstremalnych i wyczerpujących zawodach - Maratonie Ekstremalnym Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego "HARDMAN 2021". Asp. szt. Sławomir Siemianowski z Komisariatu Policji w Suszu zajął w tych zawodach drugie miejsce.

Za każdym razem organizatorzy mogą liczyć na Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, które udostępnia na potrzeby zawodów teren plaży, a także pomoc lokalnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. W tym roku organizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Miejskiej Ostróda. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta Ostróda. Z uwagi na obostrzenia sanitarne, na terenie zawodów powstał punkt dezynfekcyjny, a przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Maraton Ekstremalny Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego „HARDMAN 2021” odbył się w czwartek (15.07.2021 r.) na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino. Śmiałkowie z całego województwa stanęli na linii startu. By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach. 

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tę konkurencję, musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora, dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy, żeby zaliczyć tę próbę, musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30-kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i to on, trzeci raz z rzędu, zdobył tytuł "HARDMANA 2021". Na drugim stopniu podium stanął Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Tuż za nim, z różnicą 34 sekund, uplasował się Marcin Romanow z KWP Olsztyn. Na ogromne brawa zasługuje również Agata Mendelewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, która jako jedyna kobieta, już po raz czwarty, wystartowała w policyjnym maratonie ekstremalnym "HARDMAN", pokazując swoją siłę, wytrzymałość i wolę walki.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~janek 2 2 miesiące temuocena: 100% 

    gratulacje!!! to do sportu a nie do Policji!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Gość 1 2 miesiące temuocena: 75% 

    BRAWO PANIE SŁAWKU

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3878 sekundy