REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2021, 13:01 komentarzy 1

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Wyłudził nienależne świadczenie rentowe, w ten sposób narażając Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych na straty rzędu 7 tysięcy złotych - zarzut za popełnienie takiego czynu usłyszał 20-latek z powiatu iławskiego.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Z ustaleń śledczych wynikało, że mieszkaniec powiatu iławskiego, który pobierał comiesięczne świadczenie rentowe, nie poinformował Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o tym, że przerwał naukę w jednej z lokalnych szkół. 

- Kiedy pracownik ZUS-u zorientował się, że mężczyzna bezprawnie wyłudza pieniądze od firmy, o wszystkim poinformował funkcjonariuszy - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Policjanci przeprowadzili postępowanie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu wyłudzenia świadczenia rentowego poprzez wprowadzenie w błąd instytucji co do faktu kontynuowania nauki. 

Straty ZUS-u to ponad 7 000 zł.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet to 8 lat pozbawienia wolności. 20-latek ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się przed sądem.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~MarcoPolo 1 2 miesiące temu

    Nie każdy bohater nosi pelerynę

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4762 sekundy