REKLAMAprofi
REKLAMAGaleria
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lipca 2021, 12:19 komentarzy 11

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

O podwyżce cen wody, będącej skutkiem wprowadzenia przez miejską spółkę Iławskie Wodociągi nowej taryfy, już informowaliśmy na portalu. Spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe na same ceny nie mają wpływu, jednak wprowadzają je w życie. W spółdzielni "Przyszłość" w Iławie ten proces wzbudził pewne kontrowersje. Dlaczego?

O interwencję poprosiła Czytelniczka, mieszkanka bloku tej spółdzielni na ulicy Sienkiewicza. Co zarzuca spółdzielni?

 • Kobieta dziwi się, że SM "Przyszłość" wprowadziła podwyżkę już od 1 lipca, skoro - zgodnie z taryfą Iławskich Wodociągów - nowe ceny weszły w życie 8 lipca.
 • Ponadto mieszkanka jest niezadowolona, że spółdzielnia dopiero pod koniec czerwca poinstruowała mieszkańców, aby spisali liczniki według stanu na ostatni dzień tego miesiąca. Sama zauważyła informację na ten temat już w lipcu. - Jak zatem miałam spisać licznik według stanu na 30 czerwca? - pyta iławianka.

f

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy prezesa "Przyszłości" Zbigniewa Miecznikowskiego. Poniżej publikujemy treść stanowiska spółdzielni.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” w Iławie uprzejmie wyjaśnia, co następuje:

 1. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem rozliczeń kosztów ciepła dostarczonego do lokali na cele ogrzewania lokali i podgrzewania wody uchwalonym przez Radę Nadzorczą Spółdzielni w dniu 21.07.2011r., okresem rozliczeniowym poniesionych kosztów energii cieplnej na cele ogrzewania lokali i podgrzania wody jest okres od 1 lipca do 30 czerwca roku następnego. W wykonaniu postanowień zawartych w Regulaminie Spółdzielnia zawarła z zewnętrzną specjalistyczną firmą umowę na dokonywanie odczytów w dniu 30 czerwca. Dodatkowe odczyty np. na dzień 7 lipca są oczywiście możliwe, lecz łączą się integralnie z dodatkową stawką 100 zł netto za każdy budynek mieszkalny.

 2. Nowe ceny za zimną wodę i za ciepłą wodę obowiązują od dnia 1 lipca 2021r. odnośnie każdego budynku mieszkalnego w zasobach Spółdzielni i nie są dedykowane wyłącznie do budynku przy ul. Sienkiewicza 7.

3. Informacja o nowych cenach zimnej i ciepłej wody została opublikowana na stronie internetowej Spółdzielni w dniu 29 czerwca 2021r. Przedmiotowa informacja została również wywieszona tego też dnia na tablicach ogłoszeń w każdej klatce schodowej każdego budynku w zasobach Spółdzielni.

Wskazać należy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” w Iławie jest spółdzielnią relatywnie niewielką, stąd też nowe ceny obowiązują od dnia 01.07.2021r. Zaznaczamy, że w ramach miesiąca kalendarzowego praktycznie niemożliwe jest podzielenie opłat na dwie części, tj. np. przypisanie opłat za pierwszych 7 dni miesiąca wg innych (dotychczasowych) cen, a za kolejne 24 dni miesiąca wg cen nowych (podwyższonych). Spółdzielnia nie dysponuje kadrami pozwalającymi na przeprowadzenie tak czasochłonnych obliczeń. Zważyć należy, że różnica w koszcie opłat za wodę ustalona za 7 dni miesiąca i tak byłaby znacząco niższa od kosztów, jakie musiałaby ponieść Spółdzielnia (a w konsekwencji mieszkańcy) związanych z dodatkowymi odczytami liczników przeprowadzonymi przez specjalistyczną, zewnętrzną firmę.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Mieszkanka spółdzielczego bloku na ulicy Sienkiewicza w Iławie jest niezadowolona, że dopiero 29 czerwca spółdzielnia "Przyszłość" poprosiła mieszkańców o spisanie liczników według stanu na koniec tego miesiąca. 

REKLAMANAJLAK

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Magda 11 5 miesięcy temuocena: 10% 

  W Spółdzielni Przyszłość woda zimną 9,49 ciepła 36,49 to dopiero opłaty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 10 5 miesięcy temuocena: 87% 

  Do jeziora się kąpać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek na burmistrza 9 5 miesięcy temuocena: 40% 

  Boczek obsraniec jak zwykle komentarz na poziomie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Migotka 8 5 miesięcy temuocena: 22% 

  Dziad

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~3 7 5 miesięcy temuocena: 75% 

  boczek NW to i z siku rosół zrobi byleby zaoszczędzić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co prawda to prawda 6 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Co by nie być goloslowny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co prawda to prawda 5 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Lepiej napisalibyście, że w Siemianach co najmniej od piątku w wodzie bakterie coli. Wynajmujący domki milczą bo przecież wody nie będą kupować a turyści się trują na potęgę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taki 4 6 miesięcy temuocena: 36% 

  W spółdzielni Praca woda zimna 9 zł a ciepła prawie 35 zł to dopiero opłaty

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pit 3 6 miesięcy temuocena: 95% 

  Przestańcie płakać że ceny ciepłej są różne w różnych blokach. To dyktuje Energetyka Cieplna a nie spółdzielnia. Trzeba było swego czasu nie pozwolić poprzedniemu burmistrzowi (wszyscy wiedzą któremu) na sprzedaż Energetyki, może by było taniej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dydek 2 6 miesięcy temuocena: 7% 

  Nie wiem o co tej kobiecie chodzi. Pytanie Wodociągi skąd kosmiczną datę wzięły, skoro Wody Polskie zatwierdziły i opublikowały nowe ceny z datą 30.06

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~H2O 1 6 miesięcy temuocena: 72% 

  Nareszcie moja znajoma pochwaliłasię że trzy razy puszcza wodę do kąpania

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAAndrzejówka
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAMatamatyka
REKLAMAGaleria Jeziorak
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3937 sekundy