REKLAMASalon okulistyczny
REKLAMASadek

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Nękał i groził kobiecie, w której się zakochał, a ta nie odwzajemniła jego uczuć. Sąd Rejonowy w Iławie, na wniosek prokuratora oraz policjantów, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 42-latka. 

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące gróźb karalnych oraz nękania. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wielokrotnie przychodził do pracy pokrzywdzonej, wyzywał ją, dzwonił o różnych porach dnia i nocy, groził pozbawieniem życia, jak i zniszczeniem mienia. Powód? Nieszczęśliwa miłość.

- Jak się okazało, mężczyzna zakochał się w kobiecie, która nie odwzajemniła jego uczuć. Pokrzywdzona obawiała się o własne życie, dlatego o wszystkim poinformowała policjantów - mówi asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. 

W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie 42-latka. Mężczyzna wielokrotnie znieważył kobietę w miejscu pracy w obecności klientów, jak i personelu. Czekał na pokrzywdzoną, kiedy ta skończy pracę i natarczywie kazał jej zwolnić się z niej. W ocenie śledczych 42-latek dopuścił się uporczywego nękania obiektu swoich westchnień, wzbudzając w kobiecie uzasadnione poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszał jej prywatność. 

- W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Iławy zarzutów - dodaje przedstawicielka iławskiej KPP.

Za uporczywe nękanie 42-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na razie spędzi za kratkami 3 miesiące -  to w ramach tymczasowego aresztowania, na zastosowanie którego zgodził się iławski sąd.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.348 sekundy