REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lipca 2021, 11:25 komentarzy 15
Na zdjęciu dwór w Gubławkach, obok Antoni Ptak. Powiązana z jednym z najbogatszych Polaków spółka ma kupić majątek nad Jeziorakiem w gminie Zalewo.

Na zdjęciu dwór w Gubławkach, obok Antoni Ptak. Powiązana z jednym z najbogatszych Polaków spółka ma kupić majątek nad Jeziorakiem w gminie Zalewo. (Fot. materiały prasowe.)

Powiązana z jednym z najzamożniejszych Polaków spółka ma kupić majątek w Gubławkach w gminie Zalewo, na który składają się działki, w tym z linią brzegową Jezioraka, oraz dawny dwór, ustalił portal www.infoilawa.pl. Niezwykła nieruchomość z zasobów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa już od kilku lat szuka inwestora.

Przetarg na sprzedaż działek i dworu (ustny, nieograniczony), który przyniósł w tej sprawie przełom, odbył się 19 maja tego roku. Cena wywoławcza wynosiła 5,51 mln złotych.

- Wyłoniono kandydata na nabywcę, tj. Islands spółkę z o.o. z siedzibą w Rzgowie, który był jedynym uczestnikiem przetargu i zaproponował jedno postąpienie. Wylicytowana cena za nieruchomości wynosi 5,57 mln złotych - informuje portal www.infoilawa.pl Grzegorz Kierozalski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie. 

Jak podaje Krajowy Rejestr Sądowy, prezesem spółki Islands, zarejestrowanej w 2013 roku i zajmującej się głównie "pozostałą działalnością związaną ze sportem", jest Jacek Ptak. Jest on blisko spokrewniony z Antonim Ptakiem - jednym z najzamożniejszych Polaków, który według rankingu Wprost za 2021 zajmuje pod względem zgromadzonego majątku, wyliczonego na 1,8 mld zł, 12. miejsce w kraju. Antoni Ptak to twórca największego centrum sprzedaży hurtowej odzieży w Europie. Ptak Fashion City w Rzgowie każdego dnia odwiedza średnio 20 tys. osób. Stanowi ono kluczową część Miasta Mody Ptak – olbrzymiego kompleksu handlowo-rozrywkowego o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej ponad 250 tys. mkw, można przeczytać na stronie internetowej centrum.

Ponadto, jak wynika z KRS, udziały w spółce Islands o wartości prawie 4 mln złotych ma spółka akcyjna "Ptak", również powiązana rodzinnie z jednym z najbogatszych Polaków.


Według informacji KOWR z 22 lipca umowa sprzedaży majątku w Gubławkach dotąd nie została zawarta, a wskazana spółka, po rozstrzygniętym przetargu, jest "kandydatem na nabywcę".


Łączna powierzchnia sprzedawanej nieruchomości przekracza 27 hektarów. Gdy KOWR rozpisywał przetarg na sprzedaż dworu i ziemi w 2019 roku, cena wywoławcza wynosiła ponad 11 mln złotych, ale i wystawiona na sprzedaż nieruchomość była wtedy większa: obejmowała prawie 85 hektarów, z czego 54 ha stanowiły grunty orne.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

Ten majątek to półwysep na Jezioraku. Na czerwono zaznaczono działki, objęte opisywanym przetargiem.

W skład sprzedawanej nieruchomości wchodzi jeszcze większa część Wyspy Łąkowej.

Wpisany do rejestru zabytków dwór w Gubławkach (gm. Zalewo w powiecie iławskim), został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku przez hrabiego Karla Finck von Finckensteina z Jaśkowa. Jego właścicielem był jeszcze syn owdowiałej żony hrabiego, Hans Joachim. Po drugiej wojnie światowej na terenie posiadłości utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne, natomiast dwór zaadaptowano na biura i mieszkania pracownicze. 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~antek bosy 15 miesiąc temuocena: 90% 

  IŁAWA , czeka na wsparcie tak wspaniałego działacza sportowego !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a po co ten uśmiech ? 14 miesiąc temuocena: 86% 

  może to kwestia gustu ... ale ja w takich uśmiechach nie gustuję .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz swój nick 13 miesiąc temuocena: 71% 

  podobno to "działacz piłkarski" może niech zainwestuje w iks jeziorak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz swój nick 12 miesiąc temuocena: 67% 

  tak tak najlepiej nic nie robić tylko posadzić dupsko przed tv i oglądać bzdurne programy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Wpisz swój nick 11 miesiąc temuocena: 38% 

  W czwarto ligowy klub inwestować? Na głowę chyba upadłeś, marzy ci się Jeziorak ze starej drugiej ligi? Nie te czasy chłopie i zejdź na ziemie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antek bosy 10 miesiąc temuocena: 91% 

  IŁAWA , czeka na wsparcie tak wspaniałego działacza sportowego !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ivan 9 miesiąc temuocena: 100% 

  A to dziwne . Do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie, w styczniu bieżącego roku, wpłynęło zapytanie o możliwość kupna dworku i przynależących do niego gruntów. W odpowiedzi napisano w skrócie,że ... nie na sprzedaż. Dziwne :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Siemiany 8 miesiąc temuocena: 100% 

  Kura też ptak

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 7 miesiąc temuocena: 14% 

  Wszystko sprzedajcie i zróbcie spółkę z PGRyb, brawo posrane rządy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a co to ? 6 miesiąc temuocena: 94% 

  jedno oko na Maroko ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uszatek 5 miesiąc temuocena: 100% 

  ~~gościu~~ poniżej , a pamiętasz jak pisano o urbanie ? gebelsie stanu wojennego ? że jeden miał d..ę zamiast głowy , przykleisz uszy i urban gotowy . to co ??? jest uszatek , czy nie ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 4 miesiąc temuocena: 29% 

  Durnowaty komentarz!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~/// 3 miesiąc temuocena: 58% 

  3.03s: "Po wojnie, w wolnej Polsce, dwór w Gubławkach wszedł pod zarząd Państwowego Gospodarstwa Rolnego". Kompromitacja! A więc PRL to "wolna Polska".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 2 miesiąc temu

  dla czerwonej zarazy której w Iławie ciagle duzo PRL był rajem, a Polska wolna.komuch wszystko pojmuje inaczej,po swojemu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~/// 1 miesiąc temuocena: 89% 

  W 'wolnej' w rozumieniu od hitlerowców. A że o drugim okupanie sie nie pisze to trudno...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3704 sekundy