REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lipca 2021, 11:27 komentarzy 5

(Fot. Archiwum własne.)

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który na własne życzenie znalazł się w sytuacji, która poważnie zagroziła jego życiu. Mężczyzna spadł ze skarpy do jeziora. Jak się okazało, posiadał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem. Po tym, jak został uratowany z opresji i jego życiu już nic nie zagrażało, trafił do policyjnej celi.

Oficer dyżurny iławskiej policji w minioną sobotę, 24 lipca otrzymał telefoniczne zgłoszenie o topiącym się w Jezioraku mężczyźnie. Na miejsce, do Makowa w gminie Iława, natychmiast pojechali funkcjonariusze. 

- Okazało się, że mężczyzna został już wyciągnięty z wody przez świadków i po udzieleniu pierwszej pomocy odzyskał świadomość - relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Policjanci ustalili, że 31-latek wspólnie z rodziną i znajomymi szedł nad jezioro. W pewnym momencie spadł ze skarpy bezpośrednio do wody. Dzięki szybkiej reakcji świadków mężczyzna został wyciągnięty z jeziora. Jak się okazało, posiadał przy sobie prawie kilka gramów suszu roślinnego, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną. 

Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego przyznał się też, że zanim poszedł nad wodę, palił marihuanę. Policjanci zatrzymali 31-latka i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz odpowie za posiadanie zabronionych środków odurzających.


Dlaczego łączenie kąpieli i alkoholu oraz narkotyków jest tak bardzo niebezpieczne?

Alkohol i narkotyki powodują, że jesteśmy bardziej rozluźnieni, a co za tym idzie – lekkomyślni. To z kolei pobudza brawurę, która jest jedną z najczęstszych przyczyn utonięć. 

Weźmy sobie do serca słowa Jerzego Telaka z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który twierdzi, że:

"Alkohol i narkotyki nawet w niewielkiej ilości, zwiększają zagrożenie utraty równowagi, przeszacowania swoich możliwości w wodzie lub utraty sił przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu umiejętności rozpoznania i oceny stopnia niebezpieczeństwa. Wejście do wody po alkoholu czy narkotykach w upalny dzień może skończyć się tragicznie”.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Elo 5 miesiąc temu

  420 ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wch 4 miesiąc temuocena: 72% 

  Kara śmierci za kilka gr suszu roślinnego. Przecież ta roślina jest nielegalna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wch 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Wpis był ironiczny Wiesiu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 2 miesiąc temuocena: 0% 

  A o alkoholu się nie wypowiesz, bo zbyt mocno się wbił w twoje życie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bhj 1 miesiąc temuocena: 89% 

  A kto stworzył tą nielegalną roslinę? Pambu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6917 sekundy