REKLAMAprofi
REKLAMAKaren
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2021, 14:10 komentarzy 5

(Fot. SG.)

Agencja pośrednictwa pracy z Iławy odpowie za powierzenie pracy cudzoziemcom niezgodnie z przepisami.

Białorusinka i obywatele Ukrainy pracowali nielegalnie w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu nowomiejskiego i ostródzkiego. Przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców naruszyła agencja pośrednictwa pracy z Iławy, wynika z ustaleń Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom. Przedsiębiorący zakładów produkcyjnych z branży mięsnej i tworzyw sztucznych zatrudniali 18 obywateli Ukrainy oraz Białorusinkę niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wczoraj zakończyli czynności kontrolne w iławskiej agencji pośrednictwa pracy, która skierowała 19 obcokrajowców do dwóch firm. 

- Kontrolą objęto 343 obcokrajowców. Okazało się, że 11 kobiet i 8 mężczyzn pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę oraz na innych warunkach, niż określone to było w zezwoleniu, czy oświadczeniu. Ponadto dwie Ukrainki pracowały bez jakichkolwiek umów - podaje Mirosława Aleksandrowicz z SG.

Teraz firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenie właścicielowi agencji pracy grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

SG/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Guijcfuj 5 miesiąc temuocena: 17% 

  Pracownicy byli zadowoleni ? Jeśli tak, to co się czepiać ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SzIławy 4 miesiąc temuocena: 14% 

  343 osoby kontrolowane, z tego 19 źle zatrudnionych? Mały odsetek, skończy się najniższym wymiarem kary...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~yio 3 miesiąc temuocena: 30% 

  Niedługo będzie takie zapotrzebowanie na pracowników, że będa przymykac oczy na legalność, byle płacili podatki. Jak w Stanach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Onnnnnn 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Tylko właśnie dlatego oni byli nielegalne zatrudnieni żeby nie płacić podatków!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Henrisch 1 miesiąc temuocena: 86% 

  Faktycznie bo jak się włączy TVP to wychodzi na to, że wszyscy nam zazdroszczą rozwiniętej gospodarki. Ja już czekam, az Niemcy będą do Polski na szparagi przyjeżdżać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3405 sekundy