REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2021, 14:36 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Najwcześniej w czwartek, 5 sierpnia zostanie przywrócona przydatność do spożycia wody z wodociągu w Siemianach, zarządzanego przez Gminną Spółkę Komunalną, dowiedział się dzisiaj portal www.infoilawa.pl.

To nie są dla tutejszych mieszkańców i przebywających turystów najlepsze wieści, ale taka data wynika z konieczności oczekiwania na wyniki kolejnych, wymaganych ustawowo, badań laboratoryjnych.

Dzisiaj Gminna Spółka Komunalna, administrator wodociągu, pobrała próbki, które trafią do laboratorium. Niestety, na wyniki trzeba czekać aż trzy dni, czyli do niedzieli. Następnie, jak poinformował nas Maciej Mikołajczyk, zastępca dyrektora w iławskim Sanepidzie, jednostka ta jest ustawowo zobowiązana do zlecenia własnego badania - kontrolnego. Tutaj także obowiązuje trzydniowy termin oczekiwania na wynik. Zatem najwcześniejsza możliwa data przywrócenia przydatności wody do spożycia to nadchodzący czwartek.

- Mamy cały czas na uwadze społeczną potrzebę przywrócenia dostaw wody, jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze - komentuje Maciej Mikołajczyk. - Nadal blisko w tej sprawie współpracujemy z administratorem wodociągu - Gminną Spółką Komunalną oraz Gminą Wiejską Iława. 

W tej trudnej sytuacji (w Siemianach przebywają obecnie i mieszkańcy, i liczni turyści) pocieszające jest, iż działania zmierzające do przywrócenia przydatności wody do spożycia, w tym płukanie i naświetlanie, są skuteczne - potwierdzają to kolejne, coraz lepsze wyniki badań. Ponadto źródło wody, studnia, jest czyste - tak stwierdzono w toku prowadzonych wyjaśnień.

Poniżej publikujemy komunikat informujący o tym, iż woda z wodociągu w Siemianach nie nadaje się do picia, gotowania, ani kąpieli - pozostaje on aktualny do czasu wydania nowego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~SzIławy 1 miesiąc temuocena: 0% 

    Ciekawe kto się podłączał do wodociągu i spowodował zanieczyszczenie? Samo z siebie się nie pojawiło...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4301 sekundy