REKLAMAPatrz
REKLAMAMoya
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 lipca 2021, 13:17 komentarzy 2

(Fot. Archiwum własne.)

Nie ma taryfy ulgowej dla kierujących pod działaniem narkotyków i alkoholu! Tylko w ostatnich dniach w powiecie iławskim wpadło trzech takich kierowców. Żaden nie uniknie odpowiedzialności karnej.

O tym, jak niebezpieczna może być jazda pod wpływem środków odurzających, przekonał się pewien 20-latek.

Policjanci kilka minut po godzinie 4:00 zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego z jego udziałem w gminie Iława.

- Okazało się, że 20-latek na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego doprowadził do najechania na barierę energochłonną, wywracając pojazd - mówi o przyczynie zdarzenia asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości i czy nie kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie wskazało, że 20-latek prowadził volkswagena, będąc pod wpływem amfetaminy. 

Jak ustalili policjanci, nie tylko 20-latek popełnił przestępstwo. Okazało się, że pasażer volkswagena posiadał przy sobie amfetaminę i wcześniej udzielił jej kierującemu. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn i osadzili ich w policyjnej celi.

Kolejne interwencje mundurowych ujawniły kierujących "na podwójnym gazie". Zatrzymany w Iławie 48-latek, kierujący volkswagenem, miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Natomiast w gminie Iława wpadł kierujący motorowerem, u którego badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~znawca 2 miesiąc temuocena: 100% 

    Policjanci kiedy doczekamy się kontroli trzeźwości na drogach w okolicy iławy tyle wypadków po pijanemu, ja jeżdźę po iławie ponad 30 lat i byłem 1 raz kontrolowany to za mało !!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~nio 1 miesiąc temuocena: 67% 

    Kto im sprzedał alkohol?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAMatematyka
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3556 sekundy