REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

(Fot. UM w Iławie.)

Jesienią tego roku  ratusz planuje uruchomić kolejną edycję Iławskiego Budżetu Obywatelskiego (IBO). Aktualnie trwają pracę nad opracowaniem dokumentacji związanej z procedurą i zasadami budżetu partycypacyjnego w Iławie.

Zespół ds. IBO przez ponad miesiąc pracował nad zmianami do projektu uchwały przeprowadzenia z mieszkańcami Iławy konsultacji społecznych dotyczących Iławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz wymagań, jakie powinien spełniać projekt IBO 2022.

Obecnie rozpoczyna się kolejny etap realizacji IBO 2022. Czas konsultacji i zbierania opinii od  organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Iławy odnośnie projektu uchwały, jak i samego Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt uchwały oraz formularz konsultacyjny znajduje się >>>TUTAJ<<<.

Budżet obywatelski to narzędzie pozwalające współdecydować o naszym mieście – dlatego urząd planuje uruchomić kolejny proces konsultacji, które będą miały wpływ na otoczenie, w którym żyjemy.

- Nasza dotychczasowa praca nad IBO to wyjątkowe doświadczenie. Od 2017 roku wiele się nauczyliśmy: m.in. w jaki sposób pomagać mieszkańcom i mieszkankom miasta przy składaniu projektów, jak zachęcać do głosowania, jak realizować zadania, by te odpowiadały potrzebom zainteresowanych. Nadal kształtujemy wiedzę i doświadczenia na temat budżetu obywatelskiego, dlatego prosimy o wypełnienie ankiety, która będzie dla nas cennym źródłem informacji. Bardzo zależy nam na ciągłym udoskonalaniu formuły Iławskiego Budżetu Obywatelskiego, a jest to możliwe tylko przy dużym zaangażowaniu mieszkańców - podkreślają przedstawiciele ratusza.

Podziel się swoimi pomysłami, doświadczeniem związanym z budżetem obywatelskim - link do ankiety znajduje się  >>>TUTAJ<<<.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.
 

REKLAMAPellet
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8048 sekundy