REKLAMAOrange
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2021, 11:11 komentarzy 8

(Fot. UM w Iławie.)

Łącznie aż o około 75 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład wnioskuje samorząd Miasta Iławy. Przedstawiamy, na dofinansowanie jakich projektów liczy iławski ratusz.

W lipcu br. ruszył nabór wniosków o bezzwrotne dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Katalog przedsięwzięć możliwych do zgłoszenia podzielono na 35 obszarów tematycznych zebranych w 4 grupy (priorytety), w których można uzyskać wsparcie finansowe na poziomie od 85% (priorytet 4) do 95% (priorytet 1). 

- Bardzo liczymy na to dofinansowanie - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. - Przeprowadziliśmy konsultacje z radnymi, aby wytypować najważniejsze z punktu widzenia naszych mieszkanek i mieszkańców inwestycje. Zapewniam, że jeśli uda nam się pozyskać środki z Funduszu Polski Ład, to będziemy gotowi z dokumentacją na wszystkie zgłoszone zadania - dodaje burmistrz.

Warunkiem otrzymania promesy inwestycyjnej jest rozpoczęcie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy – rozpoczęte w terminie 6 miesięcy od daty wystawienia promesy wstępnej. Niniejsze było wyznacznikiem wyboru następujących przedsięwzięć do zgłoszenia do dofinansowania.


Wniosek nr 1 (bez limitu kwotowego dofinansowania) dotyczyć będzie budowy szkoły podstawowej przy ul. Ziemowita w Iławie. Niniejszy wniosek znajduje się w 3. priorytecie inwestycyjnym z 85% dofinansowaniem. Zgłaszana wartość inwestycji wynosi 68 880 000 złotych brutto.

Opis inwestycji

Inwestycja obejmuje budowę szkoły podstawowej 24-oddziałowej dla 600 dzieci z 9 salami nauki klas 1-3, 15 salami nauki i 7 pracowniami przedmiotowymi klas 4-8, 3 salami komputerowymi, 3 laboratoriami językowymi, z salą gimnastyczną 18x30m i salą ćwiczeń ruchowych, biblioteką, 3 świetlicami, kuchnią i stołówką oraz gabinetami: pielęgniarskim, stomatologicznym i psychologiczno-pedagogicznym. Jest to nowy budynek z pierwszym wyposażeniem, z boiskiem wielofunkcyjnym, bieżnią i skocznią, z placem zabaw, placem wejściowym i parkingiem. Wyżej wymieniona kwota będzie przeznaczona na dokumentację projektową i wykonanie robót budowlanych.


Wniosek nr 2 (kwota dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln złotych) - poprawa dostępności komunikacyjnej poprzez budowę dróg na terenie miasta Iławy. W ramach niniejszego wniosku planowane jest zgłoszenie 11 inwestycji drogowych na terenie miasta. Niniejszy wniosek znajduje się w 1. priorytecie inwestycyjnym z 95% dofinansowaniem. Zgłaszana wartość inwestycji wynosi 12 600 000 złotych brutto.

Opis inwestycji

W ramach przedsięwzięcia przewidziano przebudowę następujących ulic: Łąkowej, Stalowej, Konopnickiej, Westerplatte, Działdowskiej, Toruńskiej, Sztumskiej, Brodnickiej, Porzeczkowej, Podleśnej, Skłodowskiej, Pileckiego, Rolnej i Kościuszki. Poza budową nawierzchni w zakresie znajdują się: budowy chodników, ścieżek rowerowych, miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego, uzbrojenia podziemnego. Łączna długość przebudowanych dróg wynosi ok. 2,9 km (w tym ok. 0,4 km przebudowy chodnika ul. Brodnickiej).


Wniosek nr 3 (trzeci wniosek z limitem kosztowym dofinansowania do 5 mln złotych) - budowa żłobka miejskiego przy ul. 1 Maja w Iławie. Niniejszy wniosek znajduje się w 3. priorytecie inwestycyjnym z 85% dofinansowaniem. Zgłaszana wartość inwestycji wynosi 5 882 300 złotych brutto.

Opis inwestycji 

W ramach inwestycji przewidziano budowę jednokondygnacyjnego, wolnostojącego budynku żłobka miejskiego wraz z zapleczem technologicznym i socjalnym o powierzchni użytkowej ok. 895m2. Obiekt przewidziany na 80 miejsc (4 oddziały dzieci). W projekcie zawarto także budowę drogi i parkingu, zbiornika ppoż., oświetlenia, uzbrojenia podziemnego, placu zabaw, monitoringu wizyjnego oraz zagospodarowania zieleni. Budynek będzie zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej oraz panelami fotowoltaicznymi.

Na podstawie: UM w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAGaleria

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~figa z makiem 8 3 miesiące temuocena: 86% 

  A dostaniemy guzik z pętelką. Tak jak od 6 lat. Pisowski "Polski Nieład" jest przeznaczony tylko dla swoich wiernych i posłusznych. A iławianie w ogromnej większości do nich nie należą. I słusznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kwas 7 3 miesiące temuocena: 33% 

  No to teraz co rok będzie nas stać na Zenka i Boksów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 6 3 miesiące temuocena: 55% 

  A mieszkańcy ul. Jagiełły będą czekać w nieskończoność na budowę tejże drogi? Cudowny ład.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomi 5 3 miesiące temuocena: 68% 

  To ma zmienić oblicze tej ziemi? Minimalizm i brak pomysłu! Pomijam fakt, że i tak nic nie dostaniemy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan 4 3 miesiące temuocena: 81% 

  Jak dostaniemy to nie z tzw. Polskiego nieładu a z UE.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~scf 3 3 miesiące temuocena: 60% 

  Gdzie obwodnica i wiadukty?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie ten adres 2 3 miesiące temuocena: 100% 

  To są zadania instytucji państwowych - Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP. Żadne miasto wielkości Iławy nawet nie ma co marzyć o udźwignięciu takiego ciężaru finansowego idącego w setki milionów zł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fcs 1 3 miesiące temuocena: 64% 

  Jest na liście, zaraz po ul. Jagiełły ;)))

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9663 sekundy