wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2021, 19:11 komentarzy 22

(Fot. Info Iława.)

Zabrakło skuteczności - GKS Wikielec na inaugurację nowego sezonu w III lidze przegrywa 0:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

I kolejka III ligi
KS Wikielec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1)
7 sierpnia, 17:00

Bramki:
0:1 - Gajewski (20')
0:2 - Wiśniewski (58')
0:3 - Kwiatkowski (88')

GKS zaczął inauguracyjne spotkanie z animuszem. Chociaż to gospodarze w tej części meczu przeważali i dyktowali warunki na boisku, to niestety, brakowało skuteczności i akcje nie tworzyły większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. GKS próbował kontrataków, ale niestety goście dobrze bronili. Natomiast swoją szansę wykorzystali rywale: w 20. minucie niepilnowany Gajewski dobijał piłkę, która trafiła w słupek i do bramki "Gieksy". Gospodarze swoją najlepszą okazję w tej części spotkania mieli w 26. minucie, kiedy to Jońca spudłował w doskonałej sytuacji. Do przerwy było 0:1.

Szansa, aby wyrównać, nadarzyła się GKS-owi w 53. minucie. Wtedy, po rzucie wolnym, Otręba był bliski zdobycia bramki, ale nie trafił. Po chwili, w 58. minucie, było już 0:2. Po szybkiej akcji gości drugą bramkę dla Świtu zdobył Wiśniewski. Wynik spotkania ustalił na 0:3 Kwiatkowski, strzelając w 88. minucie. Na gospodarzach zemściły się kolejne niewykorzystane sytuacje: z 65. minuty, kiedy to Masiak w zamieszaniu w polu karnym oddał strzał nad bramką oraz z 73. i 75., kiedy strzały bronili rywale.

Niestety, inauguracji "Gieksa" nie może zaliczyć do udanych.

GKS Wikielec: Marcin Wieczerzak, Hubert Otręba, Paweł Grzybowski, Szymon Jajkowski, Mateusz Jajkowski, Michał Bartkowski, Sebastian Szypulski, Łukasz Święty, Adrian Korzeniewski, Mateusz Jońca, Michał Jankowski. Rezerwa: Alejandro Lutzardo Sierra, Szymon Masiak, Piotr Kacperek, Paweł Błaszak, Kacper Żarejko, Michał Żukowski, Patryk Rosoliński.

"Gieksa" rozpoczęła nowy sezon w III lidze.