REKLAMAPatrz
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 sierpnia 2021, 12:29 komentarzy 8
To zdjęcie ma charakter poglądowy. Pochodzi z czerwca tego roku, kiedy to w Iławie testowano pierwszy polski autobus elektryczny z ARP E-Vehicles, spółki zależnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

To zdjęcie ma charakter poglądowy. Pochodzi z czerwca tego roku, kiedy to w Iławie testowano pierwszy polski autobus elektryczny z ARP E-Vehicles, spółki zależnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (Fot. Archiwum własne.)

Na przełomie września i października tego roku powinniśmy dowiedzieć się, który producent dostarczy do Iławy dwa fabrycznie nowe autobusy z napędem elektrycznym i ładowarkę. To historyczna modernizacja floty Zakładu Komunikacji Miejskiej, bo miasto kupuje "elektryki" po raz pierwszy.

Jakie znamy szczegóły tego zamówienia? Jak sprecyzował ratusz, ogłoszony przetarg obejmuje dostawę

 • dwóch sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, elektrycznych autobusów o długości całkowitej od 8,2 do 9,5 m, szerokości od 2,4 m do 2,5 m i wysokości całkowitej do 3,40 m wraz z klimatyzacją, przeznaczonych do wykonywania regularnych przewozów w publicznej komunikacji miejskiej, jednej marki,
 • a ponadto ładowarki mobilnej o mocy wejściowej 80 kW (2x40kW), która ma się znajdować na terenie zajezdni Zakładu Komunikacji Miejskiej na ulicy Wojska Polskiego. 

f

Na realizację zamówienia zwycięzca przetargu będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy, a termin składania ofert upływa 23 września.

Zakup będzie realizowany w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w Iławie”, na który Urząd Miasta w Iławie pozyskał dotację ze środków unijnych w wysokości prawie 4,3 mln złotych. Na ten projekt, jak informowaliśmy już w maju, składa się jeszcze budowa dwóch nowych przystanków ZKM: na ulicy Kopernika oraz Alei Jana Pawła II w okolicy przychodni "Rodzina", a ponadto rozszerzenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, przebudowanie zatoczek autobusowych i zakup kilkunastu biletomatów.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~iławianin 8 29 dni temu

  a gdzie jest obiecany przystanek na osiedlu Ostródzkim ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiesiu 7 miesiąc temu

  Tylko ciekawe za co przeglądy i eksploatację będą robić, jak pozbywają się połączeń

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maryśka 6 miesiąc temuocena: 0% 

  A co z trasą przez Gajerek?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 5 miesiąc temuocena: 0% 

  Oby te autobusy polskie były

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nestor 4 miesiąc temuocena: 67% 

  Wszystko będzie właśnie po to są te autobusy kupione żeby mogły między innymi obsługiwać gajerek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 3 miesiąc temuocena: 57% 

  A w Iławie znowu czuć gównem w powietrzu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirosław 2 miesiąc temuocena: 78% 

  Jestem za ekologia i to jest dobre. Jedynie mam wątpliwości pewne. Czy jak już te wszystkie elektryczne auta wyjadą na ulicę, to czy nie będą im się kable plątały?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nabuchodonozor XVI 1 miesiąc temuocena: 70% 

  ... żeby tylko za krótkich nie kupili, bo z zajezdni na Wojska Polskiego do Nowej Wsi kawal drogi... :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4213 sekundy