REKLAMASpeed
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2021, 12:43 komentarzy 8

(Fot. UM w Iławie.)

Wszystko wskazuje na to, że plac zabaw na ulicy Szeptyckiego w Iławie, o długiej i zawiłej historii, doczeka się realizacji. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na realizację robót budowlanych. 

Czy obiekt zaspokoi apetyty iławskich rodzin na centralny plac zabaw z prawdziwego zdarzenia? Zobaczcie projekt i oceńcie sami.

Historia placu sięga 2016 roku. Wówczas pomysłodawca, Dawid Kopaczewski, jeszcze nie był burmistrzem.

- W pierwszej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego byłem pomysłodawcą projektu na plac zabaw dla dzieci i osób dorosłych w centrum Iławy (przy ul. Szeptyckiego), który w głosowaniu mieszkańców zajął II miejsce, uzyskując poparcie prawie tysiąca mieszkańców i mieszkanek Iławy. Po ogłoszeniu wyników burmistrz zobowiązał się do realizacji także tego projektu. Chcę podkreślić, że ten projekt jest wyjątkowy nie tylko na skalę Iławy, ale także całego powiatu iławskiego - mówił w wywiadzie udzielonym przed wyborami.

Przygotowania do realizacji przedsięwzięcia rzeczywiście ruszyły jeszcze podczas minionej kadencji.

- Po pierwszej edycji IBO zleciłem wykonanie pełnej dokumentacji projektowej na plac zabaw dla dzieci i dorosłych w centrum miasta, który w tej edycji IBO zajął drugie miejsce, i tak też się stało. Projektant wykonał projekt placu zabaw i przygotował kosztorys tej inwestycji opiewający na kwotę ok. 1,5 mln zł - to z kolei fragment przedwyborczego wywiadu udzielonego przez ówczesnego burmistrza Adama Żylińskiego. 


Teraz, po przeprojektowaniu inwestycji, doczeka się ona realizacji. Ratusz ogłosił przetarg i szuka wykonawcy. Na realizację zadania będzie 8 miesięcy od czasu podpisania umowy.


Projekt zagospodarowania terenu nowego miejskiego placu zabaw na ulicy Szeptyckiego. Nawierzchnie będą piaszczyste, trawiaste, z kostki chodnikowej i kory sosnowej, a także bezpieczne - poliuretanowe.

Na wyposażenie placu złożą się elementy zabawowe dla dzieci w różnym wieku, w tym integracyjne, ale też tzw. zestaw workout, dziecięcy i dla dorosłych, oraz wyposażenie uzupełniające, jak stojaki dla rowerów i ławki.

Plac będzie zabezpieczony panelami ogrodzeniowymi z bramkami. 

Do tematu tej inwestycji będziemy wracać.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. archiwum własne.
Projekt: materiały inwestora.

Tak obecnie wygląda teren, gdzie ma powstać plac.

REKLAMATom-bet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Major Siuśko 8 11 miesięcy temu

  A pomyśli ktoś o placu zabaw pomiędzy ul. Królowej Jadwigi, a tzw. Małpim gajem? Mnóstwo dzieciaków nie ma się gdzie bawić, bo powstał tam nowy wspaniały parking. Zaorano w tym celu kawał trawnika i ostatnią piaskownicę. Dzieci z braku miejsca do zabawy zmuszone są do biegania pomiędzy samochodami, albo przesiadują pod klatkami i są notorycznie przeganiane,a nawet wyzywane przez stare kwoki, które już zapomniały jak to ich dzieci były małe i robiły to samo. Ale oczywiście kto by się przejmował. W mediach dyskusja, że dzieci spędzają za dużo czasu przy urządzeniach mobilnych, a na zewnątrz nie mają miejsca do zabawy i są przeganiane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mimi 7 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Po co niszczyć miejsce które jest już ładnie zagospodarowane. Nie lepiej nareszcie zagospodarować teren przy parkingu targowiska miejskiego między ulicami Andersa i Wojska Polskiego, tam gdzie jest pumptrack? Kawał terenu, wszystko się zmieści, i plac zabaw, i boisko. i siłownia na powietrzu i wybieg dla psów. Wygodny dojazd, duży parking pusty przez większość czasu. Dlaczego tego potencjału się nie wykorzysta? Fajny teren a taki zaniedbany że tylko psiarze korzystają

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taki ja 6 11 miesięcy temuocena: 0% 

  pewnie dlatego ze pewien deweloper ostrzy zęby na ten teren

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 5 11 miesięcy temuocena: 88% 

  Tzn. zieleń już tam zagospodarowana do likwidacji. Ciszę i relaks szlag trafi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamila 4 11 miesięcy temuocena: 71% 

  Niech zrobi ta sama firma co zrobila na dzikiej plaży. Wspinaczka i hustawiki rozwalone przez caly rok . Dramat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wnuczek 3 11 miesięcy temuocena: 89% 

  Po co żadnych placów zabaw starczy te które są tylko zadbać o nie ogrodzić aby psy nie paskudziły

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 2 11 miesięcy temuocena: 35% 

  Na chlere tam pierdoły wstawiać które dziećki unikają, bo albo na hulajnogach elektrycznych hasają po ściażkach albo na rowerach elektrycznych hulają. powiadam wam ze to zbytek i wydatek setek tysiaków jak dla psów wybiegi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fan Jarosława 1 11 miesięcy temuocena: 25% 

  Zobacz w jakim stanie jest ten psi wybieg. Poprostu dramat. A nie lepiej było dać na kler przynajmniej by nic się nie zmarnowało

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4303 sekundy