REKLAMAPZW Iława
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2021, 14:07 komentarzy 4

(Fot. Archiwum własne.)

Dotychczas nie doszło do sprzedaży budynków stanowiących siedziby ośrodków zdrowia w Ząbrowie i Rudzienicach w gminie Iława, pomimo wyrażenia przez Radę Gminy Iława zgody na takie transakcje.

Przetarg na sprzedaż ośrodka w Rudzienicach w ogóle jeszcze nie był ogłaszany, natomiast ten dotyczący Ząbrowa, przeprowadzony 16 sierpnia, miał zaskakujący finał.

Nie było bowiem żadnych ofert kupna gminnej nieruchomości, gdzie od lat działa ośrodek zdrowia, położony na działce o powierzchni 0,1 ha, o cenie wywoławczej ustalonej na 865 tysięcy złotych. 

To niespodziewane rozstrzygnięcie, bo gdy radni procedowali uchwały dotyczące wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w Rudzienicach i Ząbrowie, byli informowani, iż chce je kupić, w celu rozwoju, podmiot obecnie prowadzący tam działalność POZ - podstawowej opieki zdrowotnej.

Ostatecznie jednak do złożenia oferty nie doszło.

- Z powodu braku zainteresowania kupnem w przypadku przetargu dotyczącego Ząbrowa kolejny, dotyczący Rudzienic, nie był ogłaszany - mówi Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. - Z mojej wiedzy wynika, że obecna trudna sytuacja w podstawowej opiece zdrowotnej jest przyczyną wstrzymania decyzji o zakupie. Ośrodki zdrowia nie są pewne zasad finansowania ze środków NFZ w przyszłym roku. Dla nas jako dla lokalnego samorządu najważniejszą kwestią jest dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, świadczenie usług POZ na jak najwyższym poziomie. W tym zakresie nic się nie zmienia. Usługi zdrowotne pozostają dostępne zarówno w Ząbrowie, jak i w Rudzienicach.

Uchwałę dotyczącą sprzedaży ośrodków samorząd może jeszcze zrealizować w późniejszym czasie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAModera

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Frednowiak 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Brawo Zośka a co myślę o radzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zasłużony 3 miesiąc temuocena: 100% 

  A wójt tak naciskał na sprzedaż przychodni, tak zachwalał obecnie prowadzącego przychodnie, niby spółka, niby poważny biznesmen, niby wpłynął wniosek o kupno budynków i co? Chyba "nie dogadali" się??? A w Kisielicach nie sprzedali przychodni tylko podpisali umowę ze spółką medyczną i mają lekarzy! Można??? Jak się myśli poważnie o mieszkańcach to można!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Srovidowcy 2 miesiąc temuocena: 0% 

  He dobre, a przepraszam a składki kiedy w górę pojdą.? Dno i wodorosty za co my płacimy wszystko zamknięte, brak lekarzy, na operację czekasz 2 lata i jeszcze to dziadostwo. Hańba a tępi ludzie zgodzą się na wszystko bo srowid i olaboga ilu umarło. Nie ma pomocy medycznej w tym zadupiu. Czego wy jeszcze nie rozumiecie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Szkoda tylko nagonki na panią Zosię radna z Rudzienic,ktora jako jedyna sprzeciwiała się sprzedaży. Wstyd panie wójcie i pozostali radni....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATelefon zaufania
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6392 sekundy